fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Awaria! Osiedle Jaroty, Mazurskie, Nagórki, Brzeziny bez wody [AKTUALIZACJA]

reklama

Wielka awaria w Olsztynie. Tysiące mieszkańców bez dostępu do wody.

Napisał do nas zaniepokojona czytelniczka: – Całe Jaroty nie mają wody, podobno przerwany wodociąg podczas budowy tramwajów? Czy długo to potrwa?

Jak udało nam się ustalić dziś przy ul. Krasickiego/Wańkowicza firma zewnętrzna podczas prac ziemnych uszkodziła wodociąg. Dostawa wody jest wstrzymana na osiedlu Jaroty, Mazurskie, Nagórki, Brzeziny. Regionalne Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że przewidywany czas usunięcia awarii potrwa do godz. 20:00. W miejscu prowadzonych prac będą możliwe utrudnienia w ruchu ulicznym.

reklama

Rzeczniczka Urzędu Miasta potwierdziła te informacje:

– Podczas prac ziemnych wykonawca robót drogowych niemyślenie uszkodził dopływ wody. Na szczęście nie główną magistralę, która zasila południowe dzielnice naszego miasta, ale sieć obok, która oddziałuje na ten rurociąg. Na miejscu pracują już nasze służby PWiK, które najprawdopodobniej poradzą sobie z tą awarią szybciej niż pierwotnie zakładano. I wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą już mieli przywrócone dostawy wody w okolicach do godziny 17:00.

AKTUALIZACJA:

Jak informują olsztyńskiego Wodociągi, awaria została zażegnana, a mieszkańcy mogą się spodziewać dostępu do wody już koło godz. 13:00.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

21 KOMENTARZY

21 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze