fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Zabił psa swojego szwagra. Teraz stanie przed sądem

reklama

Nidziccy policjanci zatrzymali 56-latka, który działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa swojego szwagra, a truchło zwierzęcia wyrzucił do pobliskiej rzeki. Mężczyzna usłyszał zarzut a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Kozłowo. W piątek (10.09.2021 r.) do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci potwierdzili przekazaną przez 35-latkę informację i jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa.

W trakcie przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że 56-latek tego wieczoru odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu – jak się później okazało – zabić psa. Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym, w wyniku czego doprowadził do jego śmierci. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Pomimo przeszukania jej kilkuset metrów, policjanci nie znaleźli czworonoga.

reklama

56-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został zatrzymany, usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama