29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie kolizji młodocianych rowerzystów

WiadomościDwie kolizji młodocianych rowerzystów

Policjanci z Gołdapi odnotowali dwa wypadki z udziałem chłopców jeżdżących rowerami. Obaj nie zasygnalizowali zamiaru skrętu w lewo i wjechali wprost na jadące tuż za nimi samochody.

reklama

Oficer prasowy policji w Gołdapi poinformował, że nieuważni młodzi rowerzyści mieli 9 i 13 lat.

Młodszy jechał sam, bez opieki osób dorosłych, po ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Kolejowej w Gołdapi. Nagle, bez zasygnalizowania manewru, skręcił w lewo, chcąc przejechać ulicę po pasach dla pieszych. Ponieważ tuż obok jechał samochód osobowy, chłopiec się z nim zderzył. Auto jechało powoli i nic poważnego się nie stało.

reklama

9-latek nie miał karty rowerowej i wedle prawa powinien jeździć rowerem pod opieką osób dorosłych, jego rodzice będą musieli wytłumaczyć się z braku nadzoru nad dzieckiem.

W drugim podobnym przypadku rodzice 13-latka nie będą mieli kłopotów – chłopak, który skręcił wprost pod wyprzedzającego go auto, miał kartę rowerową i w świetle prawa mógł sam jeździć po drodze publicznej. Ponieważ ani ustawa o ruchu drogowym, ani kodeks wykroczeń, ani inny akt prawny nie reguluje tego typu zdarzeń, policjanci przeprowadzili z chłopcem rozmowę. Na szczęście nastoletniemu rowerzyście nic poważnego się nie stało.

reklama

Policja apeluje, by dzieci uważały jeżdżąc rowerami, zwłaszcza gdy nie są pod opieką rodziców lub starszych kolegów.

Źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×