28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Nowe, wyższe stawki za oddawanie opakowań do Ekomatów w Olsztynie

WiadomościNowe, wyższe stawki za oddawanie opakowań do Ekomatów w Olsztynie

Po dużym sukcesie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy, ratusz postanowił podnieść stawki w dwóch Ekomatach w Olsztynie. To maszyny postawione w ramach zwycięskiego projektu OBO.

reklama

Projekt Ekomat w Olsztynie ruszył pełną parą. Trzy automaty, które postawiono w mieście, stały się prawdziwym hitem wśród olsztyniaków. Przychodzisz, oddajesz puste puszki i butelki PET, odbierasz paragon na zakupy w pobliskim sklepie lub przekazujesz kwotę na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Nic dziwnego, że miasto widząc jak duże jest zainteresowanie, postanowiło zwiększyć stawkę dla osób oddających butelki PET i puszki. Kwota, którą można otrzymać wzrosła od początku września od 5 groszy do 25 groszy za puszkę czy butelkę.

reklama

Warto wspomnieć, że dotyczy to wyłącznie dwóch ekomatów, postawionych w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, które znajdują się przy sklepach Społem na ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego. Automat przyjmujący butelki z ul. Sobocińskiego należy do prywatnego podmiotu i tam stawka się nie zmienia.

Ekomaty przy sklepach sieci Społem to zwycięski projekt Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego pn. “Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami – Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!”. Projekt wygrał w głosowaniu z łączną liczbą 2305 punktów. Miasto uruchomiło swoje automaty pod koniec czerwca tego roku.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michal
15 września 2021 23:40

Teraz bezdomni mogą sobie zarobić sporo … 😉

Polecane