fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Nowe, wyższe stawki za oddawanie opakowań do Ekomatów w Olsztynie

reklama

Po dużym sukcesie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy, ratusz postanowił podnieść stawki w dwóch Ekomatach w Olsztynie. To maszyny postawione w ramach zwycięskiego projektu OBO.

Projekt Ekomat w Olsztynie ruszył pełną parą. Trzy automaty, które postawiono w mieście, stały się prawdziwym hitem wśród olsztyniaków. Przychodzisz, oddajesz puste puszki i butelki PET, odbierasz paragon na zakupy w pobliskim sklepie lub przekazujesz kwotę na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Nic dziwnego, że miasto widząc jak duże jest zainteresowanie, postanowiło zwiększyć stawkę dla osób oddających butelki PET i puszki. Kwota, którą można otrzymać wzrosła od początku września od 5 groszy do 25 groszy za puszkę czy butelkę.

reklama

Warto wspomnieć, że dotyczy to wyłącznie dwóch ekomatów, postawionych w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, które znajdują się przy sklepach Społem na ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego. Automat przyjmujący butelki z ul. Sobocińskiego należy do prywatnego podmiotu i tam stawka się nie zmienia.

Ekomaty przy sklepach sieci Społem to zwycięski projekt Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami – Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!”. Projekt wygrał w głosowaniu z łączną liczbą 2305 punktów. Miasto uruchomiło swoje automaty pod koniec czerwca tego roku.

reklama
reklama

Polecane

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama