fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Syryjscy uchodźcy zamieszkają pod Olsztynem?

OlsztynSyryjscy uchodźcy zamieszkają pod Olsztynem?

Przez najbliższe lata do naszego kraju mają przyjechać emigranci pochodzący głównie z ogarniętej wojną Syrii. Część z ich trafi zapewne na Warmię i Mazury.

reklama

W związku z kryzysem imigracyjnym w Europie Polska, jako państwo członkowskie Unii, zadeklarowała, że w ciągu 2 lat przyjmie w ramach relokacji i przesiedleń łącznie 2 tysiące uchodźców. Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, będą nimi głównie obywatele Syrii i Erytrei, przyjmowani do naszego kraju grupami po 100-200 osób. Łącznie w ramach przesiedleń przyjętych będzie 900 osób, a w ramach relokacji 1 100 osób.

Przybysze będą rozproszeni w placówkach na terenie całej Polski. Część z nich zostanie zapewne rozlokowanych również w województwie warmińsko-mazurskim. W naszym regionie uchodźcy mogliby znaleźć schronienie m.in. w ośrodkach w Łańsku i Rybakach. Tam właśnie zostały umieszczone osoby, które w styczniu tego roku przyleciały z ogarniętego konfliktem Donbasu. Już w połowie lipca, gdy opuszczały placówkę w Rybakach, Teresa Piotrowska, szefowa MSW, podkreślała, że jest to potencjalne miejsce zakwaterowania syryjskich uchodźców i nie wyklucza dalszej współpracy z Caritasem.

reklama

Według zapewnień władzy proces adaptacji uchodźców, którzy przyjadą do Polski, ma obejmować m.in. pomoc w znalezieniu pracy, realizacji obowiązku szkolnego przez nieletnich oraz naukę polskiego.

Póki co w Olsztynie zamieszkała jedna rodzina z Syrii – w połowie lipca małżeństwo z dwójką dzieci przyjechało do stolicy regionu na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów.

reklama
reklama
reklama

49 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zaniepokojony
5 listopada 2015 13:54

byly rzad niech ich zaprosi do swoich rezydencji , okradali nas latami a teraz na koniec kiedy im koryto zabralismy sciagaja cala ta swolocz ,brudasy lenie i fanatycy mlode chlopy smieja sie ze jestesmy frajerami,a ktos jak im wspolczuje to niech ich wezmie do siebie, my mamy ich utrzymywac,dzieci maja chodzic do szkoly,a nasi z opieki spolecznej dostaja po 100 zl na miesiac zyja w brudnych norach niech ida won do siebie nie beda naszych kosciolow przerabiac na meczety.unia zafundowala nam niezle gowno a kopaczowa niech sobie tych mlodych zdrowych ktorzy ida jak rzeka zakwateruje swojej coreczce. nie pozwole by… Czytaj więcej »

Piotrek Teofilak
14 września 2015 10:35

Ci co są za przyjęciem imigrantów niech przyjmą przynajmniej jednego takiego brudasa do swojego domu. Zobaczymy jak szybko zmienicie zdanie.

Polecane
Ogłoszenia