fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Zbliża się impreza Grand Slam w Olsztynie

reklama
Wyślij przez
0

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny turniej z cyklu Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Olsztyn będzie gościć imprezę już drugi raz.

Poprzednia edycja Grand Slamu w naszym mieście była ogromnym sukcesem. W swoich raportach podkreślały to m.in. władze FIVB, czyli światowej federacji siatkówki.

– Przyznawali choćby, że dawno nie było tak świetnie skonstruowanego stadionu bez naruszenia ukształtowania terenu i infrastruktury – przyznaje dyrektor turnieju, Rafał Pośpiech. – Poza tym w e-mailach, jakie dostajemy od zawodników, przyznają, że zależy im na tym, żeby zagrać w Olsztynie.

reklama

O tym, że to nie tylko słowa, świadczą pierwsze zgłoszenia. Już wpłynęły potwierdzające chęć przyjazdu deklaracje par z Chin i Brazylii. Z punktu widzenia zawodników i kibiców ważny jest też termin zmagań Grand Slamu. 14-19 czerwca to niemal dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. A to – oraz ranga zawodów – powinno zagwarantować przyjazd najsilniejszych par.

– Nie mam wątpliwości, że podołamy organizacji tego turnieju – zapewnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Nas cieszy także to, że wiele osób, które w poprzednim roku przyjechały do naszego miasta, miały okazję skorzystać z bogatej oferty. W tym roku powinno być jeszcze ciekawiej.

W tym roku będzie kilka zmian, które były dyskutowane m.in. z przedstawicielami światowej siatkówki. Pomagały też opinie przyjezdnych. Główny stadion będzie w tym samym miejscu, jednak będzie większy – na widowni będzie mogło zasiąść ponad 4,2 tys. osób.

Boiska nr 2 i 3 wraz z trybuną na 700 miejsc zostaną przesunięte w pobliżu lasu przy kąpielisku nr 2. Natomiast imprezy towarzyszące będą odbywać się głownie w ciągu między kapitanatem a głównym stadionem – m.in. scena zostanie ustawiona jak przy okazji Green Festival.

Budowa infrastruktury zacznie się 30 maja, a jej rozbiórka powinna się skończyć do lipca. W tym czasie będzie można korzystać bez przeszkód z kąpieliska najbliższego kapitanatowi, oraz – do wczesnych godzin popołudniowych – z kąpieliska nr 2.

– Ten turniej to doskonała promocja Olsztyna, regionu i siatkówki plażowej – nie ma wątpliwości prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

Bez zmian pozostaje sprawa biletów. Większość miejsc pozostanie bezpłatna – ograniczeniem jest tylko pojemność głównego stadionu. Tysiąc siedzisk na trybunie od strony Zatoki Miłej będzie można jednak zarezerwować. Trzydniowy (piątek-niedziela) karnet to koszt 120 złotych. Będą też wejściówki jednodniowe.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze