fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego?

reklama

Język angielski to obecnie podstawa naszego codziennego życia. Jest to język globalny, który każdy powinien znać, chociaż w stopniu podstawowym. Im nasz stopień zaawansowania jest wyższy, tym lepiej, ponieważ będziemy się pewniej w tym sektorze czuć. A anglojęzycznych komunikatów wokół nas nie brakuje. Międzynarodowe środowisko znajomych, szkoła, praca, podróże, filmy w oryginalnej wersji językowej czy słuchanie muzyki. Jako rodzice chcemy dla dzieci jak najlepiej, aby w przyszłości im było łatwiej, więc już od najmłodszych lat zaznajamiamy je z nowym językiem. Profitów z tego wynikających jest wiele, jednak od czego zacząć? Podręczniki do angielskiego, a może wystarczą obcojęzyczne bajki? Podpowiadamy!

Nauka języka angielskiego wśród najmłodszych

Osoby dorosłe, chcące nauczyć się języka wystarczy, że wezmą do ręki podręcznik do angielskiego i zaczną się z niego uczyć. Wiedzą, że ma to sens i im się to przyda. W przypadku dzieci jest zupełnie inaczej. One dopiero poznają otaczającą ją rzeczywistość i nawet nie wiedzą, że posługujemy się różnymi językami. Co więc zrobić w tym wypadku? Sposobów jest kilka i nie wiadomo który z nich jest najskuteczniejszy. Niektórzy rodzice posyłają swoje pociechy za zajęcia grupowe, inni na prywatne korepetycje, a pozostali pozostawiają tę kwestię nauczycielom w szkole. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety, jednak musimy pamiętać, że język angielski jest wszechobecny, więc sposoby nauki też powinny być zróżnicowane. Umiejętności należy kształtować wszędzie. 

Nie zaczynajmy zbyt wcześnie

Niektórzy twierdzą, że im prędzej nasz najmłodszy zacznie uczyć się języka angielskiego, tym lepiej. Jest w tym oczywiście trochę prawda, ponieważ im człowiek młodszy, tym jego zdolności percepcyjne są większe. Ale bez przesady! To nie konkurs pt. czyje dziecko nauczy się pierwsze mówić po angielsku, tutaj potrzeba rozwagi. Nie zarzucajmy ich podręcznikami do angielskiego i zajęciami pięć razy w tygodniu, bo to będzie dla nich zbyt dużo i tylko się do tego zrażą. Przede wszystkim są to dzieci i pozwólmy im na to. Na nabranie wszystkich umiejętności będą miały jeszcze czas. Możemy delikatnie wplatać im podstawy, pojedyncze słówka, puszczać piosenki i uczyć piosenki, ala na bardziej zaawansowaną naukę przyjdzie czas. 

Zaciekawmy ich językiem

reklama

Bez wątpienia, jeżeli robimy coś co lubimy, bardziej się w to angażujemy, a także jesteśmy w stanie zrobić w tym zakresie więcej. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić w stosunku do naszych dzieci jest zaciekawienie ich językiem. Jeżeli same odkryją jaką moc to niesie, same będą robiły wszystko, żeby się tego nauczyć. Nie zaczynajmy więc ich przygody od spotkania z trudnymi, niezrozumiałymi podręcznikami dla dzieci, tylko zacznijmy od czegoś prostego, połączonego z rozrywką. Na rynku jest wiele bajek, piosenek, wierszyków i gier, z których możemy korzystać do woli. Są one ciekawe, przez co podobają się dzieciom. Dzieciństwo to doskonały czas na rozwój językowy dzieci, jednak do wszystkiego musimy podchodzić z rozsądkiem. 

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama