fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Żeglarstwo – dlaczego warto spróbować?

reklama

Zastanawiasz się nad wyborem hobby, ale nie wiesz, na co się zdecydować? A może poszukujesz wyjątkowego sposobu na spędzenie wakacji? Odpowiedzią na oba te pytania może być żeglarstwo! To wyjątkowe zajęcie jest idealne dla ludzi w każdym wieku oraz niezależnie od innych zainteresowań. Sprawdź, dlaczego warto zacząć żeglować!

Wyjątkowy sposób na obcowanie z naturą

Spędzanie wakacji na wodzie to świetny sposób na zapoznanie się z przyrodą, której zazwyczaj nie widuje się na co dzień. Daje to możliwość poznania niecodziennej roślinności nad jeziorami, a gdy połączysz żeglarstwo z nurkowaniem, to możesz nawet podglądać ryby w ich naturalnym środowisku. Środowisko naturalne różni się ponadto w zależności od obszaru, jaki wybierzesz. Porównywanie różnic z innych miejsc może być świetną rozrywką dla całej rodziny.

Nietypowy środek transportu wzbudzający zainteresowanie

Żeglowanie od portu do portu to z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych środków transportu. Zawijanie do portów zawsze wzbudza zainteresowanie, dzięki czemu jest okazją do nawiązania nowych znajomości. Turyści podchodzą bowiem do żeglarzy z pytaniami na przykład o ich jacht, dzięki czemu łatwe jest nawiązanie kontaktu.

Poznawanie świata od strony wody

reklama

Nawet jeśli wydaje Ci się, że znasz jakieś miasto lub wybrzeże, to wybierz się koniecznie na rejs, by poznać znajome miejsce od strony wody. Gwarantujemy, że zaskoczy Cię fakt, jak bardzo inaczej wygląda coś, co doskonale znasz z zupełnie innej perspektywy. To świetny sposób na nudę – wybierając się w rejs, możesz odkryć na nowo miejsce, które znasz od dzieciństwa. W ten sposób poznajesz także fragmenty, których być może jeszcze nie znasz.

Żeglarstwo Cię zainteresowało? Zobacz poradnik „Żeglarstwo podstawy: jak zacząć żeglować?

Aktywność dla każdego, nawet osób mniej wysportowanych

Żeglarstwo wymaga rzecz jasna obsługi łodzi, jednak nie jest to zajęcie bardzo mocno obciążające organizm. Należy oczywiście pilnować kursu, ale jednocześnie pozostaje wiele czasu na relaks połączony na przykład z opalaniem. Dzięki temu żeglowanie jest świetną aktywnością dla osób, które na urlopie nie lubią się zbytnio przemęczać. Dla bardziej aktywnych świetną opcją jest za to przybijanie do nadmorskich miasteczek i na przykład ich całodzienne zwiedzanie.

Dobry sposób na integrację i nawiązywanie znajomości

Spędzanie ze sobą kilku dni praktycznie sam na sam pozwala rozwinąć przyjaźń jak nic innego. Żeglarstwo jest świetnym sposobem na lepsze poznanie się z nowo poznanymi osobami, gdyż pozostawia wiele czasu na rozmowy oraz gry towarzyskie. Należy tutaj zaznaczyć, że alkohol i woda to nie najlepsze połączenie. Procenty powodują bowiem gwałtowny wzrost brawury, a ta na każdym akwenie może skończyć się dramatycznie. Drinki najlepiej pić zatem w porcie.

Wiele możliwości w ramach jednego hobby

Żeglowanie umożliwia spędzenie czasu w Polsce i za granicą, na morzach i jeziorach. Miejsca mogą być naprawdę zróżnicowane i ciężko się tutaj nudzić. Dobrym wyborem jest zdecydowanie się na pływanie po wszystkich jeziorach Mazur albo na przykład zawinięcie do jak największej ilości portów na Bałtyku. Pozwala to poznać wiele nowych kultur oraz zobaczyć miejsca, które w innych przypadkach da się łatwo przegapić. Warto zatem starannie zaplanować podróż i cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami.

Żeglarstwo jest niepowtarzalnym sposobem na zyskanie wielu wspaniałych wspomnień. Nawet jeśli nie lubisz pływać, warto zdecydować się na jeden, najpierw krótki rejs – jest ogromna szansa, że połkniesz bakcyla i zakochasz się w wakacjach pod żaglami!

Partner wpisu: Maristo.pl – sklep dla żeglarzy

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama