fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Zagrożenie pirotechniczne nad jeziorem Długim

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zabezpieczają miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej. Niewybuch znaleziony został przez przypadkową osobę spacerującą w okolicy ul. Leśnej w Olsztynie.

W piątek (20.08.2021 r.) w godzinach porannych oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informacje o znalezieniu niewybuchu. Do ujawnienia niebezpiecznego pocisku doszło w Olsztynie przy ul. Leśnej. Na miejsce skierowano patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który ustalił, że jest to w znacznym stopniu skorodowany pocisk artyleryjski o długości 50 cm i średnicy 10 cm — pochodzący z okresu II wojny światowej. Miejsce znalezienia pocisku zostało zabezpieczone i odizolowane przed dostępem osób postronnych. Interwencja nie wymaga ewakuacji osób.

Policja przypomina, że materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji nadal może zachowywać swoje właściwości i jest praktycznie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunku atmosferyczne. W przypadku natrafienia na swojej drodze na tego typu przedmioty natychmiast należy o tym fakcie powiadomić Policję.

Czytaj też:  Na budynku komendy miejskiej policji odsłonięto tablicę upamiętniającą ppłk. Jana Niemierskiego
reklama

Źródło: KMP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama