fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Rolnicy Agrounii zablokowali drogę krajową

reklama

Blokadę drogi nr 15 między Sampławą a Lubawą rozpoczęli we wtorek rano rolnicy związani z Agrounią. Organizatorzy zapowiedzieli, że protest potrwa 24 godziny.

Po godz. 8 droga krajowa nr 15 została zablokowana przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 536 w okolicach Sampławy. Uczestnicy protestu przyjechali ciągnikami, mają ze sobą transparenty, m.in. „Obronimy polską wieś”.

Agrounia zapowiada, że strajk rolników w tym miejscu potrwa 24 godziny, a przejazd DK 15 zablokuje nawet 100 traktorów.

reklama

Jednym z powodów protestu są problemy hodowców trzody chlewnej związane z ASF. Działacze Agrounii deklarują, że ich celem jest obrona krajowej produkcji żywności i domagają się rozpoczęcia rozmów z rządem.

Organizatorzy protestu zgłosili go wcześniej w urzędzie gminy w Lubawie, który powiadomił o planowanym zgromadzeniu zarządcę drogi. Na tej podstawie olsztyńska GDDKiA podała już w poniedziałek na Twitterze, że DK nr 15 na odcinku między Sampławą a Lubawą „zostanie zastawiona pojazdami rolniczymi z zachowaniem korytarza życia”, a protest ma trwać do środy do godz. 8:00.

Policja zaleca kierowcom, którzy planowali podróż tym odcinkiem DK 15, żeby na czas blokady korzystali z drogi krajowej nr 16 między Ostródą a woj. kujawsko-pomorskim.

Źródło: PAP, fot. Tomasz Waszczuk / PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze