-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci z UWM stworzyli grę, która wygrała prestiżowy konkurs

WiadomościStudenci z UWM stworzyli grę, która wygrała prestiżowy konkurs

Dwóch studentów informatyki z olsztyńskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, stworzyło zwycięski koncept gry w konkursie Gamejam. Gra traktuje o życiu w PRL-u.

reklama

W siedem dni, w trójkę, stworzyli koncept na grę, która wygrała konkurs, w którym brało udział około czterystu uczestników. W ramach Gamejamu, przed dwoma studentami UWM-u – Jackiem Palczewskim i Arkadiuszem Nowackim – wraz z ich koleżanką, stało niełatwe zadanie, stworzyć grę opartą o temat „Polska w grze”. Wydarzenie miało miejsce od 18 do 25 lipca, a zwycięzców wyłoniono 29 lipca.

FIXER, bo tak nazywa się zespół złożony z trójki znajomych, wykonał koncept gry pt. „Martial Law”, która opowiada o życiu w latach 80. w Polsce. W opisie gry czytamy:

reklama

– To gra o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Gra ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów (stąd nawiązanie do Polska w grze), ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił być przy swojej córce bez względu na utrudnienia.

Nie żyje znany profesor związany z UWM

Ostatecznie jury konkursu zdecydowało, że to gra studentów UWM-u zasłużyła na pierwsze miejsce z ponad 80 różnych tytułów. Gra zostanie wydana pod koniec roku, 23 grudnia i będzie dostępna do pobrania za darmo. Twórcy zapewniają, że nie zależy im na monetyzacji projektu, a chodziło o dobrą zabawę i wartości edukacyjne.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Absolwentka UWM ma rekord Polski w największej liczbie ukończonych kierunków studiów