-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Mieszkańcy SM “Jaroty” biorą sprawy w swoje ręce. Organizują spotkanie

WiadomościMieszkańcy SM "Jaroty" biorą sprawy w swoje ręce. Organizują spotkanie

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” niedawno protestowali przed budynkiem spółdzielni w związku z podwyżkami. Na Facebooku stworzyli grupę, na której wspierają się i dyskutują o sprawach spółdzielczych. We wtorek odbędzie się spotkanie.

reklama

Spółdzielcy mają dość braku komunikacji z władzami spółdzielni. Ich zdaniem spółdzielni zależy wyłącznie na podnoszeniu opłat, które i tak wzrosły już w tym roku kilkukrotnie. Czarę goryczy przelała informacja o nowej stawce za wodę od sierpnia. To spotkało się z protestem mieszkańców, którzy zebrali się pod gmachem spółdzielni: Bunt mieszkańców osiedla Nagórki i Jaroty. Chcą „pogonić” Zarząd spółdzielni za podwyżki.

* film z protestu pod SM Jaroty

reklama

Żaden z przedstawicieli spółdzielni nie wyszedł do mieszkańców, dopiero po wejściu do środka budynku, wraz z kamerami, pojawił się wiceprezes, który wpuścił do swojego gabinetu na rozmowy wyłącznie dwie osoby i nie zezwolił na rozmowę przy kamerach. Mieszkańcy Nagórek i Jarot zrzeszają się na Facebooku w ramach grupy Nagórki i Jaroty RAZEM, a teraz odbędzie się spotkanie przedstawicieli tej grupy, na którym będą omawiane losy Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”. Do spotkania dojdzie we wtorek (17.08) o godz. 18:00 w Diner Bistro na ul. Orłowicza 4. Wydarzenie jest współorganizowane przez Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich – Warmińsko-Mazurskie, którego reprezentuje młody działacz Lewicy Łukasz Michnik, który aktywnie udzielał wsparcia spółdzielcom w proteście przeciwko podwyżkom.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
AHss
16 sierpnia 2021 19:53

taki rząd sobie wybraliście – podwyżki i inflacja
ale przecież “wynagrodzenia rosną szybciej niż inflacja”, więc nie wiem dlaczego protestujecie

mala
17 sierpnia 2021 08:51

W OSM czy Pojezierzu takie same bagno.

Polecane
Ogłoszenia