reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chce przepłynąć 170 km bez przerw. Atak na rekord świata na Mazurach

WiadomościChce przepłynąć 170 km bez przerw. Atak na rekord świata na Mazurach

Rekordzista świata i Europy, Krzysztof Gajewski, rozpoczął walkę o światowy rekord w pływaniu długodystansowym bez pianki. Czeka go około 70 godzin bez snu i nieustanna walka.

reklama

170 kilometrów do przepłynięcia w planowane 4 dni. Tego zadania podjął się w poniedziałek rano Krzysztof Gajewski, rekordzista świata w pływaniu 48-godzinnym.

– Analogicznie, jak w 2019 roku, płynę do Giżycka, Mikołajek, potem do Okartowa nad Śniardwami, tam zawracam i z powrotem na północny brzeg jeziora Mamry. Całość powinna mi zająć około 70 godzin – powiedział dla RMF24 Krzysztof Gajewski.

reklama

Z samego rana, w poniedziałek (16.08) Krzysztof Gajewski rozpoczął swój maraton na jeziorze Mamry nieopodal Węgorzewa. Na przeszkodzie w biciu rekordu może stanąć pogoda:

– Chcielibyśmy wodę koło 24 stopni, powietrze 25-30. Mamy wodę 21-23 stopnie, ona się jeszcze ochłodzi, ponieważ zapowiadane są deszcze. To jest element tego sportu i też do tego się przygotowuję. Trening to nie tylko pływanie, to też adaptacja do ekstremalnych warunków. Płynę bez pianki, nie dopuszczamy stawania w wodzie, dotykania łodzi – mówi Gajewski w rozmowie z RMF24.

reklama

Nad pływakiem cały czas czuwa jego zespół, który w razie jakichś problemów czy utraty przytomności, błyskawicznie ruszy na pomoc Krzysztofowi. Kibicujecie rekordziście w 48-godzinnym pływaniu?

Chce przepłynąć 170 km bez przerw. Atak na rekord świata na Mazurach
fot. pływaniebezpiany.pl

Nic dodać nic ująć – płyniemy!Aktualnie Krzysztof płynie pod wiatr, przecina fale, trzyma stałe tempo. Jest w naprawdę…

Posted by Krzysztof Gajewski #pływaniebezpiany on Monday, August 16, 2021
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×