9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmarł abp Henryk Hoser

WiadomościZmarł abp Henryk Hoser

W piątek wieczorem zmarł w wieku 78 lat abp Henryk Hoser – arcybiskup senior diecezji warszawsko-praskiej oraz wizytator apostolski w Medjugorje. Jego śmierć została potwierdzona przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego. Abp Hoser był pallotynem, lekarzem i misjonarzem, a od maja 2008 roku do grudnia 2017 roku był biskupem warszawsko-praskim. Przez ponad dwie dekady pracował także na misjach w Rwandzie i Zairze, a od 2008 roku przewodniczył pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

reklama

Należy wspomnieć, że abp Hoser odnosił się negatywnie do metody in vitro, którą uważał za niezgodną z wiarą chrześcijańską oraz prawem naturalnym. W 2010 roku Episkopat Polski podjął uchwałę, w której stwierdził, że metoda in vitro „narusza godność człowieka i prawa dziecka, jest niezgodna z wiarą chrześcijańską i prawem naturalnym, przemawiają przeciw niej także względy natury biologicznej i medycznej”. W wywiadzie dla PAP abp Hoser mówił, że „posłowie, którzy świadomie poprą ustawy dopuszczające metodę in vitro, mrożenie i selekcję zarodków, automatycznie będą poza wspólnotą Kościoła”.

Abp Hoser zmarł w szpitalu na ulicy Wołoskiej, do którego trafił pod koniec lipca br. Jego pogrzeb odbędzie się w dniu 6 września 2021 roku. Źródło: PAP.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
AHss
14 sierpnia 2021 12:32

o zmarłych tylko dobrze lub wcale
w takim razie dobrze że umarł

Leon
14 sierpnia 2021 21:36

No i co z tego że zmarł? Wielkie mi co……Jak setki ludzi w kraju jak Malinowski Kowalski czy Nowakowski. Czy o nich też piszecie?? Czy oni są mniej ważni jak facet w sukience??

Popularne
Ogłoszenia