fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Zalety i wady Assessment Centre

reklama

Wykorzystanie najnowszych narzędzi w procesach rekrutacyjnych jest w stanie zapewnić możliwość znacznie lepszego wyselekcjonowania kandydatów do podjęcia pracy na wybranym stanowisku. Do narzędzi rekrutacyjnych, które są coraz powszechniej stosowane, zaliczyć można Assessment Centre. Jest to narzędzie, które ma liczne zalety. Jakie? Sprawdziliśmy!

Jego wykorzystanie pozwala sprawdzić, w ramach procesu rekrutacyjnego, jak kandydaci radzą sobie w konkretnych sytuacjach biznesowych. Wcielenie się w rolę pracownika pozwala sprawdzić, jak kandydat poradzi sobie w przyszłej pracy w organizacji.

Kiedy wykorzystywane jest Assessment Centre?

W Polsce Assessment Centre staje się coraz bardziej popularnym narzędziem badawczym w procesach rekrutacyjnych. Pozwala na sprawdzenie zachowań kandydatów w sytuacjach przypominających środowisko pracy. Podstawową różnicą jest to, że inne narzędzia rekrutacyjne odwołują się do samooceny kandydata.

reklama

Natomiast metoda Assessment Centre może być znacznie lepiej dopasowana do działalności firm z wybranych branż oraz konkretnych potrzeb w ramach procesu rekrutacyjnego. Znacznie częściej jest to metoda wykorzystywana przy wyłanianiu kandydatów do pracy na strategiczne stanowiska w organizacjach. Jednak może być zastosowana również przy masowych rekrutacjach. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że występują również wady Assessment Center, które trzeba brać pod uwagę.

Jakie są wady Assessment Centre?

Każde narzędzie rekrutacyjne ma swoje wady i zalety. Ważne jest to, by brać je pod uwagę już na etapie wybierania metod rekrutacji.

Decydując się na wykorzystanie metody Assessment Centre, trzeba brać pod uwagę:

• czasochłonność rekrutacji przy wykorzystaniu tego narzędzia,

• wyższe koszty niż w przypadku tradycyjnej rekrutacji.

Zanim podejmie się decyzję o wykorzystaniu Assessment Centre, warto oszacować koszty. Pozwala to unikać sytuacji, w których proces rekrutacji okaże się nadmiernie kosztowny. Warto wiedzieć, że na koszt wykorzystania tego narzędzia rekrutacyjnego wpływają poziom czy liczba ocenianych stanowisk. Znaczenie mają również kompetencje pracowników, które będą podlegały ocenianiu podczas rekrutacji.

Jakie są zalety Assessment Centre?

Jednak wady Assessment Center nie powinny przesłaniać korzyści, które można uzyskać przy wykorzystaniu tego narzędzia rekrutacyjnego. Przede wszystkim jest to metoda poszukiwania pracowników, która znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniej osoby do pracy. Skrócenie procesów rekrutacji może w dłuższym okresie przynosić również wymierne korzyści finansowe.

Najważniejsze zalety Assessment Centre to między innymi duża skuteczność poszukiwania odpowiednich kandydatów na wybrane stanowiska. Dodatkowo, wykorzystanie tego rozwiązania w procesach rekrutacji to również możliwość kreowania pozytywnego wizerunku pracodawcy.

Dowiedz się więcej na https://hrk.pl/pl/dla-klienta/ocena-i-rozwoj/assessment-development-centre

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze