23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Rozpoczęła się budowa ronda na DK 51 koło Dywit

WiadomościRozpoczęła się budowa ronda na DK 51 koło Dywit

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddział w Olsztynie podpisała umowę na budowę ronda na DK 51, które znajdzie się koło miejscowości Dywity. Prace budowlane mają się zakończyć w ciągu 18 miesięcy.

reklama

Firma Strabag otrzymała zlecenie na budowę ronda wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych. Jak podaje olsztyński oddział GDDKiA, koszt inwestycji wyniesie 6,1 mln zł, połowę tej kwoty pokryje gmina Dywity, natomiast drugą połowę GDDKiA.

Budowa ronda ma zakończyć problem z bezpieczeństwem drogowym w tym miejscu. Obecnie kierowcy często poruszają się tam z nadmierną prędkością, a rondo wraz z przejściami dla pieszych ma uspokoić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

reklama

Częścią inwestycji jest również budowa chodników, zatok autobusowych oraz przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Super informacja
10 sierpnia 2021 19:38

Doskonała informacja 😊 teraz będzie można spokojnie zjechać z 51tki na Osiedle Sterowców. Podobno ma też tam powstać Centrum Handlowe, to spowoduje , że ta lokalizacja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Polecane