fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Ogólnopolski protest w obronie TVN-u i wolnych mediów. Manifestacje także w Olsztynie

reklama

We wtorek w całym kraju będą miały miejsce protesty związane z wprowadzeniem ustawy Lex TVN. W Olsztynie protestować pod ratuszem będą przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Stacji TVN24 kończy się w tym roku koncesja na nadawanie. Władze stacji bezskutecznie próbują od miesięcy załatwić wszystkie formalności. 26 września prawo do nadawania wygaśnie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje specjalną ustawę, która miałaby sforsować właściciela spółki do sprzedaży większości udziałów. Pytaliśmy Państwa czy waszym zdaniem, stacja TVN powinna stracić koncesję: Czy stacja TVN powinna stracić licencję? Wyniki sondażu.

Komitet Obrony Demokracji organizuje protesty w całym kraju, solidaryzujące się ze stacją TVN i jak twierdzą, ideą wolnych mediów:

reklama

– Rząd Zjednoczonej Prawicy lekceważy prawa i podstawowe wartości demokratyczne obowiązujące w Unii Europejskiej. Wszędzie tam, gdzie ma taką możliwość, depcze przejawy niezależności – czytamy w apelu dziennikarzy do władz.

Jak twierdzą przedstawiciele KOD-u, rząd próbuje wymusić podporządkowanie sobie niezależnych mediów i tym samym, zaburzyć naturalną powinność istnienia mediów rządowych i prywatnych, w tym opozycyjnych.

Protesty w Olsztynie rozpoczną się o godz. 18 przed ratuszem. Manifestacje odbędą się w jeszcze 30 innych miastach w Polsce. Zapytaliśmy niedawno naszych czytelników, czy ich zdaniem stacja TVN powinna stracić licencję?

Zdaniem ponad połowy naszych czytelników, 651 osób, telewizja TVN powinna dalej nadawać. 34 proc. z Państwa, 338 osób, uważa, że nie powinno się przedłużyć koncesji TVN-owi.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze