fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Szereg debat i liczni goście na Campusie Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego w Olsztynie

reklama

Na Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego złożą się debaty, panele dyskusyjne i warsztaty związane z klimatem, nowymi technologiami i zdrowiem. Wśród zaproszonych gości są m.in. b. ambasador USA w Polsce Daniel Fried i liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

Campus Polska Przyszłości organizuje ruch Wspólna Polska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 2 września na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Program Campusu prawie gotowy

W Campusie weźmie udział ponad tysiąc młodych ludzi, w tym około stu z zagranicy. – Skupiliśmy się na osobach ze wschodu – na Białorusinach, Ukraińcach, Ormianach, Mołdawianach, Gruzinach, ale zaprosiliśmy też Skandynawów, Niemców, Francuzów, Belgów. To są albo przedstawiciele młodzieżówek, albo jak ze wschodu – działacze związani z opozycją białoruską – mówił niedawno poseł Sławomir Nitras.

reklama

Z uzyskanych informacji wynika, że praktycznie gotowy jest program Campusu. Złożą się na niego m.in. debaty, panele tematyczne i warsztaty. Te wydarzenia organizatorzy zaplanowali na poranki i przedpołudnia; popołudniami uczestnicy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z gośćmi – politykami czy ludźmi kultury w luźniejszej atmosferze. Wieczory mają być z kolei poświęcone na koncerty i spektakle. W ramach Campusu planowane są także debaty nocne w ramach „Nocy Idei”.

Wśród gości będą m.in. polscy politycy, w tym Donald Tusk. Szczegóły jego udziału są jeszcze dopinane. – Donald Tusk to jeden z najważniejszych gości, który odwiedzi Campus, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę – mówił Trzaskowski we wtorek w TVN24.

Czytaj też:  Pierwsze tego typu znalezisko na terenie Polski. Znalezisko na skalę międzynarodową

Oprócz Tuska, Campus mają odwiedzić także: marszałek Senatu Tomasz Grodzki, prezydenci: Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Rzeszowa Konrad Fijołek i Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Będą też goście zagraniczni: liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, b. ambasador USA w Polsce Daniel Fried, była unijna komisarz i b. szwedzka minister ds. europejskich Cecilia Malmström oraz burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy Campusu będą mieli ponadto okazję poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską, prawnika, prof. Marcina Matczaka, filozofkę prof. Aleksandrę Przegalińską, ekspertkę od edukacji i aktywistkę Biankę Siwińską, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz byłego oficera wywiadu, obecnie pisarza Vincenta V. Severskiego.

Wśród ludzi kultury, którzy odwiedzą Campus będą m.in. Jakub Żulczyk i Magdalena Grzebałkowska, reżyser Jan Komasa, aktorka Magdalena Schejbal, a także malarka i ilustratorka Marta Frej. Podczas koncertów wystąpią Brodka, Natalia Przybysz, Organek i Krzysztof Zalewski.

Organizatorzy Campusu informowali niedawno, że wstęp na wydarzenie będą miały jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 albo ozdrowieńcy, którzy nie kwalifikują się jeszcze na szczepienia.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama