12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znaleziono 12-latka, który rysował swastyki w skateparku. Myślał, że symbol ma pozytywne znaczenie

WiadomościZnaleziono 12-latka, który rysował swastyki w skateparku. Myślał, że symbol ma pozytywne...

Policjanci z Orzysza ustalili kto narysował w miejscowym skateparku symbole przypominające swastyki. To 12-letni chłopiec, który twierdzi, że zobaczył takie symbole w Internecie. Myślał, że mają pozytywne znaczenie.

reklama

Informację o zdarzeniu policjanci z komisariatu w Orzyszu otrzymali od urzędnika tamtejszego magistratu. Na podstawie nagrań z kamer monitoringu ustalili, że jeden z chłopców bawiących się w skateparku narysował markerem m.in. na rampie symbole przypominające kształtem swastyki. Okazało się, że autorem tych rysunków jest 12-latek z Ełku.

12-latek rysował odwrotne swastyki

Na zdjęciach opublikowanych przez policję widać, że narysowane przez 12-latka swastyki mają ramiona zgięte w lewo, czyli odwrotnie niż w swastyce uznawanej za symbol niemieckich nazistów.

reklama

– Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z chłopcem w obecności matki. 12-latek powiedział, że bez powodu rysował sobie po rampie symbole, które widział w Internecie, ale nie wiedział, co one oznaczają. Myślał, że mają pozytywne znaczenie – podała policja.

Według policji nastolatek żałował swojego zachowania, a matka zadeklarowała, że skontaktuje się z orzyskim magistratem, żeby ustalić jak naprawić wyrządzoną przez syna szkodę. Z uwagi na wiek chłopca sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

Policja przypomina, że za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie, a za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Symbol "manji" nie jest faszystowski
4 sierpnia 2021 02:24

Sybole rysowane przez 12 latka nie są faszystowskie
Symbol manji pochodzi z kultury indyjskiej i symbolizuje on szczęście, uważanie go za faszystowski wynika z niedoedukwania
Rodzice tego dziecka nie powinni pononieść konsekwencji za propagowanie faszyzmu, był to co najwyżej wandalizm

Wytrecjasz Pierwszy
3 sierpnia 2021 23:05

Swastyka w Azji do dziś jest ważnym symbolem religijnym. W istocie swastyka, tak jak salut rzymski to od wieków pozytywne symbole. Niestety krwiożerczy niemcy ukradli je i wypaczyli czynami ich znaczenia. Czymś przeciwnym jest sierp i młot, które od powstania są u ludzi rozumnych symbolem wyłącznie ludobójstwa i milionów bezlitosnych zbrodni.

Popularne