9 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Wiedźmuchy oskarżone o okultyzm przez środowiska katolickie. Jest decyzja radnych

WiadomościWiedźmuchy oskarżone o okultyzm przez środowiska katolickie. Jest decyzja radnych

W miniony poniedziałek odbyło się posiedzenie miejskiej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Miłakowie w sprawie Wiedźmuch. To grupa artystyczna, która została oskarżona o kultywowanie okultyzmu przez okoliczne środowiska katolickie.

reklama

Akcja Katolicka wraz z innymi działaczami katolickimi doczekała się rozpatrzenia swojego wniosku o ograniczenie działalności grupy Wiedźmuchy na terenie gminy Miłakowo.

Grupa po przejściach

– Wiedźmuchy to grupa artystyczno-charytatywna działająca w Olsztynie, okolicach, ale często występująca i w innych miejscach w Polsce. Istnieje już od pięciu lat i zrzesza ponad 20 „wiedźm” – dzieci, dorosłych i seniorów. Kobiety różnych dziedzin i po „przejściach”.
Grupa ta powstała by wspierać się wzajemnie, bawić się oraz działać lokalnie. Dziewczyny udzielają się charytatywnie, nagrały nawet własny teledysk! – pisała posłanka Monika Falej.

reklama

Wiedźmuchy stylizują się na wiedźmy – z ogromnymi kapeluszami, doklejanymi nosami i ubiorem charakterystycznym dla wiedźm przedstawianych np. w filmach.

Założycielka grupy Alicja Tomaszewska jest dyrektorką Miłakowskiego Domu Kultury, który niejednokrotnie współpracował już z grupą Wiedźmuch.

Radni odrzucili skargę

Petycja w sprawie Wiedźmuch trafiła do miejskiej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji pod koniec czerwca tego roku, o czym pisaliśmy: Wiedźmuchy wzbudziły podejrzenia katolików. Radni sprawdzą czy grupa nie odprawia czarów.

reklama

Do treści tego wniosku dotarła Gazeta Wyborcza Olsztyn, gdzie udostępnione zostały niektóre fragmenty.

Wiedźmuchy w petycji zostały oskarżone o szerzenie „antykultury” i „okultyzmu”. Pojawiło się tam też stwierdzenie, że wzbudzanie „sentymentów za bożkami, czarownicami i zaklęciami to jedna z metod walki z chrześcijaństwem, chociaż ukryta za szyldem dbałości o tradycję i poszukiwanie pogańskich korzeni”.

Środowiska katolickie zwróciły się tam do komisji z prośbą o ograniczenie działalności Wiedźmuch, właśnie ze względu na szerzenie wspomnianej wyżej „antykultury”, ponieważ może prowadzić to do zniszczenia natury ludzkiej.

Radni zasiadający w komisji odrzucili petycję 26 lipca 2021r. Trzech radnych zagłosowało za odrzuceniem, jeden był przeciwko, a jeden nie stawił się tego dnia.

[poll id=”69″]

„Spektakl niedorzeczności” zakończony

Posłanka Monika Falej od początku wspierała Wiedźmuchy. Wystosowała dwa listy: jeden do Alicji Tomaszewskiej ze słowami wsparcia i uznania dla działań grupy, a drugi do Zbigniewa Opoki, Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Miłakowo, w którym poprosiła o wyjaśnienie kwestii związanych ze złożoną skargą.

Skomentowała teraz wynik głosowania na Facebooku:

– Sprawa od początku była absurdalna – napisała posłanka. – Ubolewam, że Miłakowo trafiło na pierwsze strony gazet, jako miasto, w którym poluje się na czarownice. Dziękuję radnym, że zatrzymali ten spektakl niedorzeczności, jednocześnie liczę, że władze Miłakowa jasno zakomunikują, że w ich gminie nie ma miejsca na ograniczenie wolności słowa, że żadna religia ani przesądy nie będą narzucane jej mieszkańcom.

Do Alicji Tomaszewskiej wciąż spływają gratulacje. Na profilu Wiedźmuch widać ogrom wsparcia od internautów, którzy od początku stawali za nimi murem.

– Od kiedy o Was usłyszałam, kibicuję całym serduchem! – czytamy w jednym z komentarzy.

– To teraz na miotłę i zarażać pozytywną energię cały kraj…a kraj na serio pozytywnej energii dzisiaj potrzebuje – dodaje kolejna osoba.

Komisja skarg, wniosków i petycji odrzuciła pismo przedstawicieli parafii w Miłakowie. Tak nam doniesiono. Mieszkańcy…

Posted by Wiedźmuchy on Monday, July 26, 2021
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia