fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Wiedźmuchy wzbudziły podejrzenia katolików. Radni sprawdzą czy grupa nie odprawia czarów

reklama
reklama
Wyślij przez

Wiedźmuchy to grupa artystyczna, która ma na celu wsparcie osób m.in. po traumatycznych przejściach. Radni jednej z gmin sprawdzą czy kobiety nie odprawiają rytuałów okultystycznych.

– Wiedźmuchy to grupa artystyczno-charytatywna działająca w Olsztynie, okolicach, ale często występująca i w innych miejscach w Polsce. Istnieje już od pięciu lat i zrzesza ponad 20 „wiedźm” – dzieci, dorosłych i seniorów. Kobiety różnych dziedzin i po „przejściach”.
Grupa ta powstała by wspierać się wzajemnie, bawić się oraz działać lokalnie. Dziewczyny udzielają się charytatywnie, nagrały nawet własny teledysk! – pisze posłanka Monika Falej, która postanowiła stanąć w obronie kobiet.

Skarga przeciwko okultyzmowi

Akcja Katolicka, grupa działająca przy miejscowej parafii w Miłakowie złożyła skargę do władz w związku z podejrzeniem praktykowania okultyzmu i satanizmu przez grupę Wiedźmuchy.

reklama

Okazuje się, że grupa nawet nie pochodzi z Miłakowa, a z Olsztyna. Powiązanie jej z miejscowością, w której złożono skargę może wynikać z tego, że założycielka Wiedźmuch Alicja Tomaszewska jest dyrektorką Miłakowskiego Domu Kultury.

Problem polega na wizerunku grupy, który nawiązuje do przedstawianych w sztuce, filmografii i literaturze symboli wiedźm. Według Akcji Katolickiej przypomina to grupę, która zajmuje się okultystycznymi obrzędami. W związku z tym odbędzie się posiedzenie radnych, na którym ostateczną decyzję podjąć ma proboszcz.

Monika Falej wspiera wiedźmy

Do akcji przyłączyła się posłanka Monika Falej, która wystosowała dwa listy: jeden do Alicji Tomaszewskiej ze słowami wsparcia i uznania dla działań grupy, a drugi do Zbigniewa Opoki, Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Miłakowo, w którym poprosiła o wyjaśnienie kwestii związanych ze złożoną skargą.

– Dziewczyny udzielają się również przeciwko głupim pomysłom pisowskiego rządu, co można zobaczyć już po samej nakładce na fanpage’u grupy. Czyżby wewnętrzne interesy piso-kościoła? Jednym z działaczy Akcji Katolickiej w Miłakowie jest Zbigniew Zabłocki, pisowski radny powiatu ostródzkiego. Sprawa trafia do komisji skarg, w której działają również radni z PiSu – napisała posłanka.

Posiedzenie radnych miało odbyć się już kilka dni temu, jednak prawdopodobnie będzie miało miejsce dopiero pod koniec sierpnia. Alicja Tomaszewska będzie miała szansę na to, aby wypowiedzieć się w trakcie obrad na temat działalności swojej grupy.

Czy skarga przeciwko Wiedźmuchom jest słuszna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Bardzo grzecznie pozdrawiamy 🔥

Posted by Wiedźmuchy on Sunday, July 18, 2021

Wiedźmy, magia, okultyzm, satanizm 🔮👹 – średniowiecze? Nie, "współczesny" kościół katolicki.Akcja Katolicka, grupa…

Posted by Monika Falej – Posłanka RP on Tuesday, July 20, 2021

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze