fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

66-latek znęcał się nad 90-letnią matką

Wiadomości66-latek znęcał się nad 90-letnią matką

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z uwagi na fakt, że kobieta jest osobą nieporadną ze względu na wiek, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


Nidziccy policjanci otrzymali informację o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 66-latek wobec swojej matki. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu stosował wobec starszej kobiety zarówno przemoc psychiczną, jak i fizyczną. Dzielnicowy zastosował wobec nidziczanina nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania wspólnie zajmowanego z ofiarą i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na czas 14 dni. Mężczyzna zignorował decyzję funkcjonariusza i 2-krotnie naruszył nałożony na 66-latka nakaz/zakaz nachodząc staruszkę w miejscu zamieszkania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wszczęcie śledztwa przeciwko nidziczanowi, który stosował przemoc wobec swojej 90-letniej matki – osoby nieporadnej życiowo ze względu na wiek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora stosując wobec nidziczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze