26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Skoczył “na główkę” z jachtu. Trafił na mieliznę. Jest sparaliżowany

WiadomościSkoczył "na główkę" z jachtu. Trafił na mieliznę. Jest sparaliżowany

Jak poinformował dziennikarz RMF FM, mężczyzna w przedziale wiekowym 40-50 lat, skoczył z jachtu “na główkę” do jeziora Tałty. Stracił czucie w nogach. Został przewieziony do szpitala.

reklama

W czwartek (22.07) o godz. 15:00 Piotr Bułakowski z RMF FM poinformował o wypadku, do którego doszło na jeziorze Tałty w pobliżu miejscowości Stare Sady. Mężczyzna miał skoczyć “na główkę” z jachtu i przy tym trafić na mieliznę. Jest sparaliżowany. Został przetransportowany do szpitala.

To nie jedyne przykre zdarzenie. Jak poinformowało dziś Mazurskie Ochotnicze pogotowie Ratunkowe turystka przebywająca na plaży miejskiej w Giżycku, podczas zabawy doznała urazu kręgosłupa. Konieczna była interwencja ratowników, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się. Udzielili kobiecie pierwszej pomocy i po zabezpieczeniu w deskę ortopedyczną przekazali zespołowi karetki wodnej. Z uwagi na płytkie podejście i uraz jakiego doznała poszkodowana konieczna była pomoc ratowników MOPR i dostosowanej do tego typu warunków łodzi. Następnie śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Niedawno w naszym artykule o Zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą pisaliśmy:

reklama

– “Przede wszystkim nie należy wchodzić do wody pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Poza tym apelujemy, by nie wchodzić do wody bezpośrednio po opalaniu się na słońcu, bowiem to może skutkować szokiem termicznym lub utratą przytomności. Dlatego wchodzimy do wody powoli, schładzając najpierw okolicę serca, karku oraz twarz – wskazuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Nie należy też skakać do wody „na główkę”, szczególnie nie znając głębokości wody. I – co szczególnie ważne – trzeba zwracać baczną uwagę na dzieci. Wśród najczęstszych niebezpieczeństw przy okazji kąpieli są zachłyśnięcie się wodą, zmęczenie, skurcz mięśni i wyziębienie organizmu”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jurek
23 lipca 2021 21:47

Głupich nie sieją.

Rtyu
24 lipca 2021 22:15

Rozumiem tragedię ale: SELEKCJA NATURALNA

Polecane