fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

„Chemik” z Olsztyna produkował mieszanki dopalaczy i sprzedawał turystom na rynku jako kokainę

reklama
reklama
Wyślij przez

Policjanci zatrzymali 28-latka, który zajmował się „produkcją” mieszanek dopalaczy, a następnie sprzedawał je – jako „kokainę” – zagranicznym turystom na Rynku Głównym w Krakowie. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

„Sprawa jest nietypowa o tyle, że to nie jest zwykły diler, ale jest to też +producent+” – powiedział w czwartek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

*wideo

reklama

Zgodnie z ustaleniami śledczych, 28-latek pochodzący z Olsztyna, prowadził domową wytwórnię w wynajmowanym mieszkaniu w rejonie Rynku Głównego w Krakowie. Od października 2019 r. sprzedawał obcojęzycznym turystom mieszanki dopalaczy (pentedron, 3MMC, BMK) oraz tzw. wypełniaczy (benzokainy i lidokainy), twierdząc, że jest to najwyższej klasy kokaina. Za działkę białego, niebezpiecznego dla życia i zdrowia proszku inkasował do 400 zł. Diler w obawie przed zdemaskowaniem oszustwa, wybierał klientów wśród nietrzeźwych cudzoziemców, czasowo przebywających w Krakowie.

Narkotykowy „biznesmen” został zatrzymany „w pracy”, w niedzielę (18 lipca) na Rynku Głównym, u wylotu ulicy Floriańskiej. Miał przy sobie 10 woreczków z pentedronem.

W wynajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci znaleźli dopalacze w postaci pentedronu, 3MMC, BMK oraz wypełniacze (benzokainę i lidokainę), z których mógł uzyskać ok. 100 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tys. zł.

Likwidując domową wytwórnię, policjanci zabezpieczyli też sztabki złota oraz pieniądze w różnych walutach o równowartości 200 tys. zł, ukrywane przez niego w sejfie wynajętym w firmie świadczącej usługi depozytowe.

Zatrzymany usłyszał łącznie 34 zarzuty handlu oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychoaktywnych, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Prokuratora Okręgowa w Krakowie zastosowała wobec 28-latka środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

„Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze zatrzymania osób zaangażowanych w nielegalny proceder” – wyjaśnił rzecznik małopolskiej policji. 

źródło: PAP, fot. KWP Kraków

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze