fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Czwarta fala koronawirusa. Rzecznik rządu przewiduje „lockdown”?

reklama
reklama
Wyślij przez

Na ten moment w Polsce istnieją tylko przypuszczenia na temat czwartej fali koronawirusa i rozwiązań, które w jej przypadku zostaną wprowadzone. Obecne obostrzenia często nie wliczają osób zaszczepionych, co nazywamy wariantem hybrydowym.

– W Polsce mamy wariant hybrydowy – z jednej strony mamy limity osób w określonych miejscach, ale do tego limitu nie liczą się osoby zaszczepione. Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili – mówił rzecznik rządu Piotr Müller w Rzeczpospolitej.

Co z czwartą falą?

Na ten moment w Polsce nie ma potrzeby na wprowadzanie dodatkowych obostrzeń niż te, które obecnie funkcjonują. W przypadku nadejścia czwartej fali zakażeń nie przewiduje się wprowadzenia całkowitego lockdownu. Dodatkowe ograniczenia zostaną zastosowane tam, gdzie liczba zakażeń będzie największa.

reklama

– Nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzać podobne rozwiązania jak we Francji i innych krajach. W przypadku czwartej fali koronawirusa może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń – dodał rzecznik rządu w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Źródło: Rzeczpospolita

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze