fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Pijana turystka z Niemiec wywróciła się pędząc hulajnogą. Straciła przytomność

reklama

Od 20 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego związane z poruszaniem się hulajnogą elektryczną. Zgodnie ze zmianami, kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Nie zorientowana w przepisach okazała się 19-latka, która będąc kompletnie pijaną postanowiła przewieźć hulajnoga o dwa lata starszą koleżankę. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego podróż hulajnogą nie trwała długo – 19-latka nie utrzymała równowagi i przewróciła pojazd doznając przy tym ogólnych potłuczeń. Już wkrótce kobieta odpowie za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

*wideo poniżej

reklama

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem 19-latki kierującej hulajnogą doszło w ubiegły czwartek (15.07.2021) po godzinie 2 w nocy w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego z ul. Sikorskiego w Olsztynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem jednośladu, w którym udział brały dwie kobiety.

Informacji w tej sprawie udzieliło nam biuro prasowe KMP w Olsztynie: – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia hulajnogą poruszały się dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Za kierownicą stała kompletnie pijana 19-latka, która nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat, dlatego mundurowi zlecili pobranie krwi do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu w organizmie młodej kobiety.

Dodatkowo świadek poinformował naszą redakcję, o tym zdarzeniu i zadał ważne pytanie: – Witam, byłem świadkiem zdarzenia z użytkownikami hulajnogi elektrycznej w Olsztynie obok KFC. Chodzi o Bezpieczeństwo używania hulajnóg elektrycznych przez osoby po spożyciu alkoholu, tzn. czy firmy które je wprowadzają na miasta nie powinny się pochylić nad bezpieczeństwem użytkowników tak aby osoby nietrzeźwe nie mogły korzystać z danego środka lokomocji. W nocy z 14-15 Lipca wzywałem karetkę bo byłem świadkiem jak młodzi turyści z Niemiec przewrócili się, kobieta nie oddychała itp., oczywiście udzieliłem pomocy. Wydaje mi się, że dobry mógłby powstać artykuł na temat bezpieczeństwa używania hulajnóg przez osoby po spożyciu alkoholu, w końcu jest to środek lokomocji. Wezwać np. ratusz do wymuszenia na takich firmach zwiększenia bezpieczeństwa tego środka komunikacji przez użytkowników. W końcu chyba nie chcą aby Olsztyn co chwilę miał osoby śmiertelne.

Ostatecznie, 19-latka przewieziona została na obserwację do szpitala. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Już wkrótce 19-latka odpowie za kierowanie hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci przypominają o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą każdego środka transportu.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze