fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Mężczyzna utonął w Kortowie

reklama

Zakończono poszukiwania zaginionego 36-latka. We wtorek (13.07) odnaleziono ciało mężczyzny w jeziorze. Śledczy ustalają jak doszło do tej tragedii.

W poniedziałek (12.07.2021) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 36-letniego mężczyzny. Z otrzymanych informacji wynikało, że tego dnia wyszedł on z mieszkania i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do domu. Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionego. Wizerunek 36-latka został także opublikowany na stronie internetowej, portalach społecznościowych oraz na łamach lokalnych mediów.

We wtorek wieczorem (13.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że spacerujące kobiety nad brzegiem Jeziora Starodworskiego zauważyły pozostawioną odzież, osobiste rzeczy, sprzęt wędkarski oraz puste butelki po alkoholu. Świadkowie o zdarzeniu powiadomili straż uniwersytecką. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Po wstępnych oględzinach ustalono, iż pozostawione rzeczy należą do zaginionego 36-latka. Natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą. Do działań zadysponowano policyjne patrole, w tym olsztyńskich poszukiwaczy, psa tropiącego wraz z przewodnikiem oraz strażaków z KM PSP wraz ze specjalistycznym sprzętem. Przeszukano pobliski kompleks leśny. W trakcie działań płetwonurkowie na jeziorze w zaroślach zauważyli dryfujące ciało mężczyzny, które natychmiast wydobyto na brzeg. Po przeprowadzonych oględzinach potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się zaginiony 36-latek.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach osobiście uczestniczył prokurator. Zadaniem policjantów będzie dokładne zbadanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Funkcjonariusze zweryfikują czy mężczyzna przed wejście do wody pił alkohol.
Policja dziękuje wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.

reklama

Tego samego dnia, z innego jeziora w naszym regionie wyłowiono ciała dwóch 18-latków. Pisaliśmy o tym tu: Tragedia na jeziorze. Zginęło dwóch młodych mężczyzn.

Źródło: KMP

reklama
reklama

Polecane

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama