fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Tańsze OC i AC dzięki karcie PZM – to możliwe!

reklama
reklama
Wyślij przez

Zrzeszając się w Polskim Związku Motorowym i dysponując imienną kartą, która to potwierdza, można liczyć na rabaty podczas zakupów u partnerów tej organizacji. Wśród nich znajdują się m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe, co pozwala członkom PZM na dostęp tańszej polisy OC. Na jakiej zasadzie działa ten mechanizm i jak z niego skorzystać?

Dodatkowe zniżki OC i AC dla członków PZM

Karta PZM to dokument, który dowodzi przynależności do związku i poświadcza o aktywnym członkostwie. Na jej podstawie można także skorzystać z promocji oferowanych przez partnerów. Ponieważ dwoma z nich są towarzystwa ubezpieczeniowe Compensa i Benefia, członkowie PZM mogą liczyć na tańsze OC. Na jakich warunkach są one udzielane i czy warto się na nie zdecydować? Przejrzyjmy się zasadom oferty obu firm i spróbujmy udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Jeszcze do niedawna partnerem PZM było państwowe towarzystwo PZU, jednak obecnie jego miejsca zajęły wspomniane firmy Compensa i Benefia. Obie proponują członkom związku obniżkę ceny nie tylko obowiązkowego OC, ale również AC w wymiarze:

  • 20% dla samochodów i motocykli, które spełniają definicję pojazdu starszego niż 25 lat,
  • 10% dla wszystkich pozostałych pojazdów, które są własnością członka PZM.
reklama

Co ważne, skorzystanie z wymienionych powyżej upustów jest niezależne od zniżek za bezszkodową jazdę, z którymi się łączą. Oznacza to, że w przypadku kierowców płacących za OC np. 1000 zł zrzeszenie się w PZM i uzyskanie karty oznacza automatyczną obniżkę składki do 900 zł w przypadku standardowego auta i do 800 zł, jeżeli ubezpiecza samochód lub motocykl starszy niż 25 lat. Zniżka jest identyczna w obu firmach i wygląda tak samo zarówno w Compensie, jak i Benefi.

Konieczność wyprodukowania auta co najmniej 25 lat temu i posiadania karty PZM to jedyne warunki, które należy spełnić, żeby uzyskać niższe składki ubezpieczeniowe z tytułu przynależności do związku. Nie trzeba rejestrować auta jako historycznego ani tym bardziej zabytkowego, których właściciele mogą wykupić OC krótkoterminowe. Więcej informacji na temat tej polisy znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-krotkoterminowe-skorzysta-oferty/.

Czy zawsze warto?

Wracając do samej promocji, dodatkowa zniżka w wysokości 20% jest niewątpliwie kusząca, ale czy rzeczywiście warto z niej zawsze korzystać, posiadając kartę PZM? Odpowiedź nie jest oczywista – aby ją uzyskać, trzeba się upewnić, że żadne inne towarzystwa niż Compensa ani Benefia nie mają tańszej oferty, jeśli chodzi o OC. Może się bowiem tak zdarzyć, że w którejś z firm cena obowiązkowej polisy okaże się niższa, mimo że nie będzie objęta tak dużymi zniżkami jak w Compensie i Benefi.

Jeśli jednak składka OC rzeczywiście jest najniższa w jednym z tych dwóch towarzystw, zdecydowanie warto skorzystać z ich ofert. W takiej sytuacji należy zrezygnować z poprzedniego ubezpieczenia, o ile było wykupione w innej firmie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj artykuł, w którym jest opisane, jak wypowiedzieć OCkrok po kroku.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku nieobowiązkowego autocasco, ponieważ wysokość składki nie jest czynnikiem decydującym o wyborze oferty. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma zakres gwarantowanej ochrony ubezpieczeniowej, który powinien odpowiadać indywidualnym wymaganiom, potrzebom i możliwościom klienta, a te nie zawsze muszą, choć mogą być zbieżne z ofertą Compensy lub Benefi.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze