29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

CBA kontroluje budowę zakładu uzdrowiskowego

WiadomościCBA kontroluje budowę zakładu uzdrowiskowego

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje budowę nowego zakładu przyrodoleczniczego w Gołdapi. To jedyne miasto z mianem uzdrowiska w naszym województwie.

reklama

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował we wtorek, że kontrolę zgodności z prawem decyzji o przygotowaniu, rozpoczęciu i realizacji budowy prowadzą agenci z wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA.

– Funkcjonariusze przeanalizują dokumentację techniczną, w tym decyzje dotyczące projektu budowlanego oraz projektu zamiennego – podał wydział.

reklama

CBA rozpoczęło kontrolę 24 czerwca i ma trzy miesiące na jej zakończenie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef służby ma ustawową możliwość jej przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

18 mln zł dofinansowania dla gminy do budowy zakładu pochodziło z regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20.

reklama

Gołdap od 2000 r. posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo-klimatycznym. Jest jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko–mazurskim.

Zmarł burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko

Do osiągnięcia tego statusu dąży również Lidzbark Warmiński, o czym pisaliśmy tutaj: Otwarcie tężni solankowej na Warmii i Mazurach.

[poll id=”50″]

Źródło: PAP; fot. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×