fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

CBA kontroluje budowę zakładu uzdrowiskowego

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje budowę nowego zakładu przyrodoleczniczego w Gołdapi. To jedyne miasto z mianem uzdrowiska w naszym województwie.

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował we wtorek, że kontrolę zgodności z prawem decyzji o przygotowaniu, rozpoczęciu i realizacji budowy prowadzą agenci z wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA.

– Funkcjonariusze przeanalizują dokumentację techniczną, w tym decyzje dotyczące projektu budowlanego oraz projektu zamiennego – podał wydział.

reklama

CBA rozpoczęło kontrolę 24 czerwca i ma trzy miesiące na jej zakończenie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef służby ma ustawową możliwość jej przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

18 mln zł dofinansowania dla gminy do budowy zakładu pochodziło z regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20.

Gołdap od 2000 r. posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo-klimatycznym. Jest jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko–mazurskim.

Czytaj też:  20-latka trafiła do szpitala po tym jak doprowadziła do dachowania

Do osiągnięcia tego statusu dąży również Lidzbark Warmiński, o czym pisaliśmy tutaj: Otwarcie tężni solankowej na Warmii i Mazurach.

Czy masz zamiar skorzystać z nowych punktów uzdrowiskowych w naszym regionie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: PAP; fot. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama