fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Coraz więcej nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców na Warmii i Mazurach

reklama

Branża gastronomiczna, budowlana, usługowa, przetwórcza i produkcyjna – to w tych firmach straż graniczna stwierdziła nieprawidłowości w zatrudnieniu cudzoziemców.

W większości byli to obywatele Ukrainy, ale także Białorusi, Gruzji, Bangladeszu, Indii, Uzbekistanu, Nepalu, czy Indonezji. Pracodawcy zatrudniali obcokrajowców bez odpowiedniego zezwolenia, na warunkach innych niż wskazane w zezwoleniu lub bez zawarcia umów w formie pisemnej. Ponadto przedsiębiorcy nie wywiązywali się z obowiązku informacyjnego wobec Urzędów Wojewódzkich i Powiatowych Urzędów Pracy.

Cudzoziemcy pracowali nielegalnie w branży gastronomicznej, budowlanej, usługowej, przetwórczej i produkcyjnej, na terenie powiatu olsztyńskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, ełckiego, ostródzkiego, działdowskiego, iławskiego i szczycieńskiego.

reklama

W trakcie 100 kontroli sprawdzono 1400 osób, z czego 116 pracowało nielegalnie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 29 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto nałożyli 65 grzywien w drodze mandatu karnego na kwotę 20 500 zł. Sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę ponad 114 tys. zł.

Źródło: W-MOSG

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze