17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Budowa nowej linii tramwajowej zostawi mieszkańców bez wyjazdu z osiedla?

WiadomościBudowa nowej linii tramwajowej zostawi mieszkańców bez wyjazdu z osiedla?

Mieszkańcy pytają drogowców w jaki sposób mają wyjeżdżać ze swoich osiedli, skoro część ulic zostanie wyłączona z ruchu. ZDZIT przygotowuje objazdy.

reklama

Olsztyńska rozbudowa linii tramwajowej to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Mimo wielu przeszkód i opóźnień, wygląda na to, że przed nami ostatnia prosta – budowa drugiej linii tramwajowej. W związku z planowanymi pracami na Pieczewie, gdzie rozpoczną się roboty, wyłączone z ruchu zostanie kilka ulic, w tym część ul. Wilczyńskiego. Jeden z naszych czytelników pyta co z okolicznymi mieszkańcami:

– Czy skoro już 12 [lipca – red.] mają zacząć się prace na Pieczewie, i skoro będzie wyłączona cz. Wilczyńskiego do pętli to ktoś ma jakiś pomysł na to jak mieszkańcy Żurawskiego i Stramkowskiej mają wyjeżdżać z osiedla? – pyta czytelnik.

reklama

Zapytaliśmy o to drogowców, którzy uspokajają – będą objazdy:

– W związku z realizacją inwestycji wyłączane z ruchu będą ciągi głównych ulic jak np. Wilczyńskiego czy Piłsudskiego. Dojazdy z osiedlowych ulic będą zapewnione poprzez wyznaczone w tym celu objazdy. W przypadku osiedli zlokalizowanych przy ulicach Żurawskiego i Stramkowskiej objazd będzie prowadził kolejno ulicami Gębika/Świtycz Widackiej oraz Gębika/Kubusia Puchatka. Dodatkowo na skrzyżowaniach ulic Świtycz Widackiej z Krasickiego oraz Kubusia Puchatka z Witosa zostaną wprowadzone tymczasowe ronda – przekazał rzecznik olsztyńskiego ZDZIT-u, Michał Koronowski.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w lipcu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pieczewianian.
11 lipca 2021 00:15

Jakiś idiota wymyślił ten objazd. Pomysłodawcy wynajmę mieszkanie na Żurawskiego i w czasie budowy będzie musiał dojeżdżać na 8 do pracy, po drodze odwożąc dzieci do przedszkola i szkoły.

Polecane