5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Niepełnosprawni mogą już kąpać się w jeziorze Ukiel. W Olsztynie pojawiły się specjalne wózki

WiadomościNiepełnosprawni mogą już kąpać się w jeziorze Ukiel. W Olsztynie pojawiły się...

Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad jeziorem Ukiel w Olsztynie wyposażyło się w 2 specjalne wózki, które umożliwią kąpiele w jeziorze dla osób niepełnosprawnych. Wypożyczenie wózka jest bezpłatne i umożliwia poruszanie się po plaży lub kąpiel w jeziorze.

reklama

„Olsztyn nie może być gorszy od Nicei”

Kamil Kowalewicz, poruszający się na wózku i współautor bloga “Robimy podróże”, stojący za tą inicjatywą powiedział: “Odnotowaliśmy, jak rozwija się infrastruktura turystyczna dla osób z niepełnosprawnościami, podczas swoich światowych podróży. Widząc w Nicei sprytny pływający wózek, dzięki któremu osoba z niepełnosprawnościami mogła zażyć kąpieli, napisaliśmy e-maila do prezydenta Olsztyna z prośbą o spotkanie. Cel mieliśmy jeden – Olsztyn nie może być gorszy od Nicei, Ukiel ma być kąpielowo dostosowany. Prezydent na moją propozycję bardzo entuzjastycznie zareagował i się udało. Istnieje wózek, którym osoba z niepełnosprawnościami może dostać się do wody na plaży Ukiel”

Wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk podkreśliła, że to dzięki zaangażowaniu Kowalewicza ta niezwykła inicjatywa powstała. Ratownik pomoże osobie niepełnosprawnej wsiąść na wózek i dowiezie zainteresowanych bezpośrednio do jeziora. Jest to kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych, które zostało wprowadzone po przyjaznych chodnikach z niewielkimi nachyleniami i specjalnych toaletach.

reklama

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński poinformował, że od początku wakacji plaża jest strzeżona przez ratowników. “Wiele miast boryka się z problemami z zatrudnieniem ratowników wodnych, my jesteśmy zabezpieczeni na całe wakacje. Wiemy, że co roku w wakacje dochodzi do wielu utonięć. Dlatego zachęcamy do kąpieli w CRS Ukiel, gdzie strzeżone są dwie plaże lub na Skandzie, gdzie również jest ratownik. Codziennie między 10 a 18” – powiedział dyr. Litwiński.

Dodatkowo w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel można wypożyczyć sprzęt wodny i sportowy.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia