5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Kolejny hotel ma powstać nad jeziorem Ukiel

WiadomościKolejny hotel ma powstać nad jeziorem Ukiel

Ratusz wydał zgodę na realizację inwestycji. Działka leży tuż przy brzegu jeziora.

reklama

Od dawna informowaliśmy o potencjalnej budowie hotelu nad jeziorem Ukiel. Chodziło o międzynarodowego giganta – Hampton by Hilton. Pisaliśmy o tym tutaj: Hotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć, Mieszkańcy są na „nie” ws. budowy hotelu przy plaży? [SONDA]. Jak się dowiedzieliśmy, oficjalnie nie poczyniono jeszcze żadnych ruchów w tej sprawie, jednak hotel w tamtej okolicy rzeczywiście powstaje, choć nie ten, o którym wcześniej mówiono.

Jak informuje Wyborcza Olsztyn, działka przy ul. Lotniczej została odkupiona od miasta, a projekt architektoniczno-budowlany ws. tego terenu, został już zaakceptowany przez prezydenta Olsztyna. W tym miejscu ma powstać hotel z garażem podziemnym i dojazdem. Obiekt stanie na posesji o powierzchni około 7,5 tys. m kw.

Kolejny hotel ma powstać nad jeziorem Ukiel hotel Wiadomości, Olsztyn
fot. Urząd Miasta Olsztyna
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosia
1 lipca 2021 18:12

Przy okazji… każda nowa inwestycja, czy to mieszkaniowa czy hotel czy coś innego, obowiązkowo powinna mieć garaże podziemne. Powinien to być warunek zabudowy w mieście… Budowa podziemnych garaży w centrum powinna być przez Miasto wspierana i masowa… to XXI wiek!

ala
1 lipca 2021 17:08

Co za tempo. Fiu, fiu..

Polecane
Ogłoszenia