fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Turysta wjechał do jeziora. Uciekł z miejsca zdarzenia

reklama

Pijany 41-latek wjechał samochodem do jeziora. Uciekł z miejsca zdarzenia, ale złapano go po policyjnym pościgu.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w pobliżu drogi gruntowej w Waplewie w gminie Olsztynek. Według relacji wędkarza, który powiadomił służby, kierowca jechał sam i wysiadł z tonącego auta o własnych siłach.

Hyundai zatonął siedem metrów od brzegu

„Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili w jeziorze samochód Hyundai Terracan, który był około siedmiu metrów od brzegu. Auto znajdowało się 10 cm pod lustrem wody. Było puste i miało otwartą klapę bagażnika” – przekazał bryg. Tomasz Sobkiewicz z olsztyńskiej straży pożarnej.

reklama

Dla pewności płetwonurkowie zeszli pod wodę, żeby sprawdzić, czy w pojeździe lub w jego pobliżu nikogo nie ma. Potem wyciągnęli auto na brzeg i przekazali policji. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z dwiema łodziami i OSP z kolejną łódką.

Ucieczka kierowcy skończyła się… w polu

Jak podała policja, kierowca zaraz po wydostaniu się na brzeg uciekł z miejsca zdarzenia. Świadek zapamiętał rysopis mężczyzny, na podstawie którego policjanci rozpoczęli poszukiwania.

Funkcjonariusze napotkali poszukiwanego kilka kilometrów dalej. Na widok policji mężczyzna zaczął uciekać w kierunku pola porośniętego zbożem.

„Po przeszukaniu pola uprawnego policjanci znaleźli leżącego na ziemi, przemoczonego mężczyznę, który był agresywny i stawiał czynny opór. Zakuli go w kajdanki i doprowadzili do radiowozu w celu wykonania z nim dalszych czynności” – przekazał podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Według policji od 41-letniego mieszkańca Warszawy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę po alkoholu.

Źródło: PAP; fot. KWP Olsztyn

reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze