18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Mieszkańcy narzekają na demontowanie zabawek na placach zabaw przez spółdzielnię mieszkaniową

WiadomościMieszkańcy narzekają na demontowanie zabawek na placach zabaw przez spółdzielnię mieszkaniową

Po naszej publikacji dot. jednego z placów zabaw na administrowanym przez Olsztyńską Spółdzielnię Mieszkaniową terenie, odezwali się do nas kolejni, niezadowoleni mieszkańcy, którym obiecano modernizację placu zabaw. OSM odpowiada.

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o demontażu zabawek dla dzieci na placu zabaw przy ul. Porannej w Gutkowie. OSM zarzeka się, że to działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Więcej o tym tutaj: Zamiast wyremontować to demontują plac zabaw. Spółdzielcy OSM oburzeni.

reklama

Po tym artykule, odezwali się do nas kolejni mieszkańcy, którzy podlegają pod Olsztyńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Chodzi o bloki przy ul. Iwaszkiewicza 4,6 i 8. Jak twierdzą osoby kontaktujące się z nami, w 2019 roku zebrali oni wymagane podpisy pod petycją o odnowienie placu zabaw. Spółdzielnia miała odpowiedzieć, że do remontu dojdzie w 2020 roku (takie pismo miało zostać wywieszone w gablotach na klatkach schodowych), a do dzisiaj w tym temacie jest cisza.

Mieszkańcy uważają, że są ignorowani i zbywani przez przedstawicieli Spółdzielni w tej sprawie.

reklama

– Niesprawne urządzenia zabawowe OSM usuwa z placu zabaw ze względu na bezpieczeństwo. W wyniku co rocznego przeglądu stanu technicznego urządzeń zabawkowych na placu zabaw przy budynku nr 6 ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie, zlikwidowano huśtawkę drewnianą – informuje kierownik administracji OSM, Janusz Kulczyński.

Huśtawka ma zostać wymieniona na nową, podwójną, do 20 sierpnia tego roku. Spółdzielnia sugeruje, by do tego czasu uczęszczać na sąsiadujący w okolicy plac zabaw, przy ul. Iwaszkiewicza 12.

– Ponadto jak co roku, w oparciu o ilość zgromadzonych środków pieniężnych na danej nieruchomości, proponujemy uzupełnianie sprzętów zabawowych w ramach planu remontów na dany rok i pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Osiedla i zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą, zostają one uzupełnione – dodał kierownik OSM.

reklama

[yop_poll id=”3″]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane