fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Zamiast wyremontować to demontują plac zabaw. Spółdzielcy OSM oburzeni

WiadomościZamiast wyremontować to demontują plac zabaw. Spółdzielcy OSM oburzeni

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy Gutkowa od lat prosili o odremontowanie lub przebudowę placu zabaw. Ku ich zdziwieniu, z placu zdemontowano kilka zabawek dla dzieci.

Skontaktowała się z nami czytelniczka, mieszkająca przy ul. Porannej w olsztyńskim Gutkowie. Jak twierdzi kobieta, spółdzielnia nie wywiązuje się ze swoich obietnic:

Dwa lata temu mieliśmy zebrane praktycznie 99 proc. podpisów z całego osiedla o zmianę placu zabaw. Jest on w opłakanym stanie, chyba z 15 lat temu robiony. No i była rozmowa z prezesem, cuda na kiju obiecywał i było to niby w planach >>biznesowych spółdzielni<<. W roku 2020, po wielkich akcjach, zmienili piasek w piaskownicy. Tłumaczyli, że nie mogą zmienić placu zabaw, bo jest koronawirus. W między czasie, jeszcze przyjeżdżali i sukcesywnie demontowali plac zabaw. Wyrywali po jednej zabawce, nie uzupełniając nic” – mówi rozsierdzona mieszkanka osiedla.

Jak twierdzi nasza czytelniczka, kolejne zabawki z placu zabaw są demontowane, a teraz w ich miejsce pojawiły się maszyny do ćwiczeń. Zapytaliśmy w Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej co z obiecanym placem zabaw w tamtym miejscu:

„Informujemy, iż w planie remontów na 2021r. umieszczono wymianę sprzętu zabawowego na placu przy ul. Porannej 8, 8a w Olsztynie. W 2020r. nie wykonano planowanej modernizacji placu z uwagi na ograniczenia związane z pandemią w tym zakaz użytkowania urządzeń. W chwili obecnej trwają procedury związane z wyborem dostawcy urządzeń zabawowych” – czytamy w odpowiedzi od dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych, Tomasza Domańskiego.

Powodem, dla którego miało dochodzić do demontażu urządzeń na placu zabaw, było znaczne ich wysłużenie i nie nadawanie się do dalszej eksploatacji, a naprawa ich miała być zbyt kosztowna.

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze