fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Mieszkańcy Olsztyna otrzymają pieniądze za puste puszki i butelki

WiadomościMieszkańcy Olsztyna otrzymają pieniądze za puste puszki i butelki

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie w sąsiedztwie sklepu Chorten przy ul. Sobocińskiego 2 w specjalnym pawilonie mieszkańcy mogą zdać puszki i butelki, a w zamian odebrać bon, którego kwota zostanie uwzględniona przy zakupach lub donacją wesprzeć miejscowy szpital dziecięcy.

W ten sposób Mag Dystrybucja, olsztyńska firma zajmująca się dystrybucją napojów na terenie całej Polski zainaugurowała projekt pod nazwą „Ekomat”, który pozwoli klientom w łatwy sposób zwracać opakowania bezpośrednio do dedykowanych urządzeń.

W nowoczesnym, niewielkim kontenerowym pawilonie, który został ustawiony przy sklepie Chorten na osiedlu Pieczewo, zamontowano automat ze zgniatarkami. Do niego olsztynianie będą mogli wrzucić blisko 50 formatów plastikowych butelek i aluminiowych puszek i na miejscu odebrać paragon, który będzie można wykorzystać na kolejne zakupy. Środki naliczone podczas oddawania opakowania, wybierając odpowiednią opcję na ekranie urządzenia, można także przekazać na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W porozumieniu z naszymi klientami – sklepami i sieciami sprzedaży oraz lokalnymi społecznościami, we wszystkich oddziałach Mag Dystrybucja chcemy silnie wspierać producentów, dla których istotne jest racjonalne podejście do wykorzystania opakowań oraz codzienna troska o kondycję środowiska – mówi Tomasz Wilczewski, Trade Marketing Menager w Mag Dystrybucja. – Sklep Chorten przy ul. Sobocińskiego 2 jest pierwszą wybraną przez nas lokalizacją Ekomatu, a w planach mamy już kolejne miejsca.

Tomasz Wilczewski dodaje, że głównym celem projektu jest zaoferowanie sklepom kompletnego rozwiązania, które przeniesie obowiązek zbiórki opakowań z poziomu poszczególnych sklepów na Mag Dystrybucja. Dystrybutor dostrzega bowiem fakt, że obowiązek zbiórki opakowań może być dużym logistycznym problemem dla sklepów małego i średniego formatu

Bardzo się cieszymy, że pierwszy Ekomat stanął właśnie przy sklepie Chorten. Wierzymy, że dzięki temu rozwiązaniu klienci troszczący się o środowisko będą chętniej odwiedzać naszą placówkę, tym bardziej, że za zwrot opakowań otrzymają bonus finansowy, który będzie można zrealizować od razu na miejscu w naszym sklepie. Liczymy na to, że konsumentom spodoba się ten wciąż innowacyjny w naszym kraju system, który jest szeroko dostępny m.in. w krajach skandynawskich – podkreśla Krzysztof Kasprzyk, członek zarządu spółki Chorten Północ.

Ekomat będzie czynny w godzinach pracy sklepu, a bon będzie można zrealizować podczas zakupów w placówce Grupy Chorten.

Źródło: Grupa Chorten

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze