fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Społeczna inicjatywa pod ratuszem. Mieszkańcy grają na pianinie

WiadomościSpołeczna inicjatywa pod ratuszem. Mieszkańcy grają na pianinie

W przedostatni czerwcowy poniedziałek pod Ratuszem w Olsztynie stanęło pianino. Już po raz drugi mieszkańcy mieli okazję zagrać na nim na świeżym powietrzu.

reklama

To była już druga okazja dla muzyków z Olsztyna, aby zagrać na pianinie w trakcie akcji Open Piano. Ostatnim razem wydarzenie to miało miejsce 10 września 2020 roku, a pisaliśmy o tym tutaj: Postawili na chodniku pianino i grali. Czegoś takiego jeszcze nie było na Zatorzu. Teraz odbyło się ono 21 czerwca 2021 roku.

MUZYCY wszystkich krajów, miast, dzielnic, ulic i uliczek! (W)ŁĄCZCIE SIĘ. Już wkrótce na ulicach Zatorza pojawi się niezwykłej urody instrument muzyczny, który swym wdziękiem, blaskiem oraz nienagannym brzmieniem, będzie Was kusił, wabił i zachęcał do tego, by przy nim zasiąść i zagrać. Rusza akcja OPEN PIANO. Jest to pierwsza tego typu społeczna inicjatywa na terenie naszego miasta, w której każdy kto potrafi, czuje się na siłach i chciałby zagrać na tym niesamowitym instrumencie będzie miał taką okazję. Uliczne pianino to happening o charakterze otwartym i bezpłatnym. Każdy może wziąć w nim udział. Można zagrać, zaśpiewać, posłuchać, zrobić zdjęcie a nawet zatańczyć. Przybywajmy i dajmy się ponieść muzyce. Niech muzyka w nas rozkwita! Nieważne czy jesteś wirtuozem gry na pianinie, czy dopiero się uczysz. Przyjdź i zagraj co umiesz i co chcesz. Ilość utworów, styl, repertuar, aranżacja – dowolne. Możesz również zagrać z akompaniamentem innych instrumentów. Duety, tercety, czy kwartety również znajdą dla siebie miejsce:) Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze, żeby się przy tym dobrze bawić i przyjemnie spędzić czas – tak brzmiał opis wydarzenia za pierwszym razem.

reklama
Wystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja młodych talentów

Open Piano 2 miał taki sam zamysł, zmieniło się tylko miejsce, gdyż instrument stanął na placu Jana Pawła 2, pod olsztyńskim Ratuszem.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć pianina z różnych zakątków świata, a także przypomnieć sobie, jak Open Piano przebiegało w poprzednim roku.

reklama

Akcje OPEN PIANO odbywają się na świecie już od wielu lat. Jako pierwszy na ten pomysł wpadł Luke Jarram, brytyjski artysta wizualny, który w 2008 roku zaczął ustawiać pianina i fortepiany w różnych miejscach przestrzeni publicznej na ulicach Londynu. Efekt przerósł oczekiwania artysty. Ludzie bardzo szybko domyślili się, że pianino z napisem Open Piano to zaproszenie skierowane bezpośrednio do nich. Zasiadali więc do instrumentu i grali. Akcja bardzo szybko została podchwycona przez społeczności na całym świecie i niezależnie od miejsca, zawsze wywierała bardzo pozytywny wpływ, zarówno na odbiorców jak i wykonawców muzycznych – dowiadujemy się z postu jednego z organizatorów na stronie oficjalnego wydarzenia na Facebooku: OPEN PIANO 2.

Ratusz zamyka Planetarium

Da się w Olsztynie robić oddolnie rzeczy fajne!🌳🎼👏 Jeśli macie chwilę po pracy to wpadajcie pod ratusz się przekonać!🌤😎…

Posted by Paweł Klonowski on Monday, June 21, 2021

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Ratusz zamyka Planetarium

Ratusz zamyka Planetarium