fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Pożyczka dla 18-latka – gdzie jej szukać?

reklama
Wyślij przez
0

18-latku – czy skończyłeś już świętować symboliczne wejście w świat dorosłych? Pora na pierwsze dojrzałe decyzje, które – pamiętaj – naprawdę ważą o Twoich losach na wiele lat. W tym artykule przedstawiamy kwestię finansów i pożyczek. Czy są one dostępne w tak młodym wieku? A jeśli tak, to co trzeba o nich wiedzieć? Sprawdź niezbędne informacje i dowiedz się więcej na ten temat!

Pieniądze potrzebne od zaraz – ale czy dostępne

18-latek może więcej, ale i większe konsekwencje ponosi z uwagi na swoje samodzielne decyzje. W życiu młodego człowieka, już dorosłego, siłą rzeczy pieniądze zaczynają mieć coraz większe znaczenie. Choć nie wszyscy 18-latkowie planują zakładanie rodziny, cotygodniowe imprezy, wyjazdy, pierwsze auta i inne wydatki związane z hobby czy edukacją pochłaniają dużo wydatków. Tymczasem rodzice nie zawsze chcą lub często zwyczajnie nie mogą dawać wysokiego kieszonkowego. A praca? Cóż, trudno pracować na pełen etat, będąc uczniem szkoły średniej lub studentem i nie mając żadnego doświadczenia w CV. W tej sytuacji wiele młodych rozważa pożyczenie pieniędzy w instytucji finansowej.

Niejeden nastolatek z zainteresowaniem przegląda oferty na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/ czy po prostu śledzi popularne reklamy banków i firm pozabankowych. Nic dziwnego – choć nie może za bardzo liczyć na kredyt (bo i jaką zdolność kredytową można mieć w wieku 18 lat?), pewnym rozwiązaniem wydaje się pożyczka. Szybko i tanio, nawet bez wychodzenia z domu można przecież pożyczyć kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Na dowolny cel, od ręki. Ta wizja kusi i nęci, ale czy rzeczywiście jest rozsądna i odpowiedzialna?

reklama

O potrzebach finansowych młodych ludzi bardzo dobrze wiedzą firmy pożyczkowe, które jednak nie zawsze pozwalają wziąć pożyczkę osobie poniżej 20 czy 21 roku życia. W związku z powyższym wiele ofert jest dostępnych wyłącznie dla osób starszych niż wskazany wiek. Skąd takie kryterium? To logiczne – wynika ono z braku zaufania do decyzji podejmowanych w tak młodym wieku. Historia zna wiele przypadków, w których 18-latkowie, zupełnie nie myśląc o konsekwencjach, nabrali pożyczek i chwilówek bez zamiaru ich spłaty.

A konsekwencje są przecież spore. Raz, że długi trzeba tak czy inaczej uregulować, podczas gdy odsetki i kary mogą jedynie rosnąć. Dwa, można mieć problemy z prawem. Trzy – trafiając do baz dłużników, młody człowiek na wiele lat stawia przy swoim nazwisku jeden, wielki, czerwony wykrzyknik, który da o sobie znać, gdy po latach zechce się wziąć kredyt hipoteczny czy nawet telewizor na raty. To spore utrudnienie w uzyskiwaniu kolejnych form zadłużenia, dlatego już od najmłodszych lat warto budować rzetelną, solidną historię kredytową, na co najlepszym sposobem jest uczciwe, regularne spłacanie wszelkich zobowiązań.

Pożyczki dla najmłodszych klientów

Jednak nie wszystkie firmy wprowadzają ograniczenia wiekowe – na rynku dostępne są oferty już dla 18-latków. Do poszukiwań warto użyć specjalnych rankingów, w których gromadzone są tego rodzaju produkty. Trzeba pamiętać, że są one udzielane wyłącznie przez część działających na rynku firm, a z uwagi na podwyższone ryzyko również ich koszty mogą być większe niż w konkurencyjnych ofertach. Warto też sprawdzić dostępność darmowych pożyczek, ponieważ także niektóre z nich są przeznaczone dla osób w wieku 18 czy 20 lat. Tego rodzaju szybkie chwilówki można znaleźć na stronie https://sowafinansowa.pl/ranking-darmowe-chwilowki/.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze