fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Tym razem na Warszawskiej

OlsztynKolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Tym razem na Warszawskiej

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn, którzy pędzili ulicą Warszawską ponad 100 km/h.

reklama

W czwartek (10.3) policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali opla, który jechał ulicą Warszawską z prędkością 116 km/h, w terenie zabudowanym. Kierujący nim 28-latek przekroczył prędkość o 66 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Na tej samej ulicy z prędkością 124 km/h pędził również 21-latek. Swoim bmw przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 74 km/h. Młody kierowca również stracił prawo jazdy.

reklama

Policja przypomina- od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, zgodnie z którymi, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy- ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

reklama
reklama
reklama

22 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
13 marca 2016 18:21
Karol
13 marca 2016 09:38

Dopoki mentalnosc niektorych sie nie zmieni to moga i zabierac auta i tez niewiele to zmieni.Przestrzeganie przepisow musi wynikac z ich zrozumienia i poszanowania a nie z obawy o kare. To dziala na chwile po czym po pierwszej fali strachu sytuacja wraca do normy. Tak jak to jest np z pijanymi czy zabieraniem prawka za przekroczenie punktow karnych.

Polecane
Ogłoszenia