fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 3 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Tym razem na Warszawskiej

Wiadomości Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Tym razem na Warszawskiej

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn, którzy pędzili ulicą Warszawską ponad 100 km/h.

W czwartek (10.3) policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali opla, który jechał ulicą Warszawską z prędkością 116 km/h, w terenie zabudowanym. Kierujący nim 28-latek przekroczył prędkość o 66 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Na tej samej ulicy z prędkością 124 km/h pędził również 21-latek. Swoim bmw przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 74 km/h. Młody kierowca również stracił prawo jazdy.

Policja przypomina- od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, zgodnie z którymi, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy- ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

22 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


22 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

22
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x