18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Czarna passa utonięć w naszym regionie. Czy były to wypadki?

WiadomościCzarna passa utonięć w naszym regionie. Czy były to wypadki?

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w Olsztynie prowadzi czynności ustalające ws. śmierci mężczyzny, którego ciało znalazł wędkarz na jeziorze Ukiel. Tego samego dnia, wyłowiono jeszcze dwa ciała z wody.

reklama

W ubiegły piątek (04.06) na jeziorze Ukiel, w okolicach Zatoki Miłej, znaleziono ciało mężczyzny pływające w trzcinach. Po wyłowieniu go, ratownicy przystąpili do czynności ratunkowych, jednak było już za późno. Jak udało nam się ustalić, prokuratura prowadzi czynności w tej sprawie:

“W sprawie utonięcie mężczyzny na jeziorze Ukiel, prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ w Olsztynie śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia, przy czym na obecnym etapie brak jest danych, które by wskazywały na udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci tej osoby” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny.

reklama

Tego samego dnia, w jeziorze Pozorty wyłowiono ciało 43-letniego turysty. Policjanci ujawniają szczegóły tego zdarzenia:

“43-latek wspólnie z kolegą pływał rowerem wodnym po Jeziorze Pozorty. Jak wstępnie ustalili policjanci, gdy mężczyźni opłynęli jezioro, wracając do brzegu, dopłynęli do pomostu. Kiedy znajomy 43-latka próbował złapać ręką pomost, ten wpadł do wody” – mówi rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Iławie, Joanna Kwiatkowska.

Mimo błyskawicznie udzielonej pomocy przez służby, pracujące na miejscu zdarzenia, mężczyzny nie udało się uratować.

reklama

To nie był koniec smutnych wiadomości tego dnia. W Nowym Mieście Lubawskim z okolicznej rzeki wyłowiono ciało. Na ten moment trwają czynności wyjaśniające jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Dzień później, w sobotę (05.06), w rzece zauważono pływające zwłoki. Prokuratura odstąpiła od czynności procesowych w tej sprawie:

“Odnośnie utonięcia mężczyzny w rzece w Dobrym Mieście, to z uwagi na ustalone na miejscu okoliczności wskazujące, iż był to nieszczęśliwy wypadek, odstąpiono od prowadzenia czynności procesowych” – przekazał rzecznik Stodolny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane