fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Czarna passa utonięć w naszym regionie. Czy były to wypadki?

reklama
Wyślij przez
0

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w Olsztynie prowadzi czynności ustalające ws. śmierci mężczyzny, którego ciało znalazł wędkarz na jeziorze Ukiel. Tego samego dnia, wyłowiono jeszcze dwa ciała z wody.

W ubiegły piątek (04.06) na jeziorze Ukiel, w okolicach Zatoki Miłej, znaleziono ciało mężczyzny pływające w trzcinach. Po wyłowieniu go, ratownicy przystąpili do czynności ratunkowych, jednak było już za późno. Jak udało nam się ustalić, prokuratura prowadzi czynności w tej sprawie:

„W sprawie utonięcie mężczyzny na jeziorze Ukiel, prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ w Olsztynie śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia, przy czym na obecnym etapie brak jest danych, które by wskazywały na udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci tej osoby” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny.

reklama

Tego samego dnia, w jeziorze Pozorty wyłowiono ciało 43-letniego turysty. Policjanci ujawniają szczegóły tego zdarzenia:

„43-latek wspólnie z kolegą pływał rowerem wodnym po Jeziorze Pozorty. Jak wstępnie ustalili policjanci, gdy mężczyźni opłynęli jezioro, wracając do brzegu, dopłynęli do pomostu. Kiedy znajomy 43-latka próbował złapać ręką pomost, ten wpadł do wody” – mówi rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Iławie, Joanna Kwiatkowska.

Mimo błyskawicznie udzielonej pomocy przez służby, pracujące na miejscu zdarzenia, mężczyzny nie udało się uratować.

To nie był koniec smutnych wiadomości tego dnia. W Nowym Mieście Lubawskim z okolicznej rzeki wyłowiono ciało. Na ten moment trwają czynności wyjaśniające jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Dzień później, w sobotę (05.06), w rzece zauważono pływające zwłoki. Prokuratura odstąpiła od czynności procesowych w tej sprawie:

„Odnośnie utonięcia mężczyzny w rzece w Dobrym Mieście, to z uwagi na ustalone na miejscu okoliczności wskazujące, iż był to nieszczęśliwy wypadek, odstąpiono od prowadzenia czynności procesowych” – przekazał rzecznik Stodolny.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze