5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Z jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny

WiadomościZ jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny

Strażacy, którzy zostali powiadomieni przez wędkarza, wyłowili w piątek martwe ciało mężczyzny z jeziora Ukiel w Olsztynie – podała policja. To już trzecie tragiczne zdarzenie nad wodą w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu jednego dnia.

reklama

W piątek po południu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od wędkarza, który zauważył ciało człowieka w trzcinach w rejonie Zatoki Miłej na jeziorze Ukiel. Służby ratownicze podjęły nieudaną próbę resuscytacji.

St. sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie powiedział: “Tożsamość mężczyzny nie została jeszcze potwierdzona. Trwają działania mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności śmierci”.

reklama

Niestety, to już trzecie tragiczne wydarzenie nad wodą w ciągu jednego dnia województwa warmińsko-mazurskiego. Przed południem 43-letni turysta utonął w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim, wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego. Z kolei z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które zauważyli przepływający kajakarze.

Policja apeluje do wypoczywających na wodzie o zachowanie ostrożności. W zeszłym roku w jeziorach i innych akwenach Warmii i Mazur utonęło 32 osoby.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia