-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny

WiadomościZ jeziora Ukiel w Olsztynie wyłowiono ciało mężczyzny

Strażacy wyłowili w piątek z jeziora Ukiel w Olsztynie ciało mężczyzny, które wcześniej zauważył w trzcinach wędkarz – podała policja. To już trzecie w tym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim.

reklama

W piątek po południu olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie, że w rejonie Zatoki Miłej na jeziorze Ukiel wędkarz zauważył w trzcinach dryfujące ciało człowieka. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Podjęły one akcję resuscytacyjną, ale bez skutku.

„Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny jego śmierci” – powiedział st. sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie.

reklama

To już trzecie w tym samym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. Przed południem w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego. Z kolei z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które wcześniej zauważyli przepływający kajakarze.

Kolejna tragedia? Na cienki i kruchy lód wszedł 63-letni mężczyzna, który chciał łowić ryby

Policja apeluje, żeby wypoczywający na wodą zachowali rozwagę i ostrożność. W ubiegłym roku w jeziorach i innych akwenach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby.

reklama

Zobacz też:

Z rzeki wyłowiono ciało.

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Friday, June 4, 2021

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Strażacy wyłowili z jeziora pod Olsztynem ciało 41-letniego mężczyzny