2.4 C
Olsztyn
czwartek, 26 grudnia, 2024
reklama

Park Centralny w Olsztynie – przyjazny mieszkańcom?

OlsztynPark Centralny w Olsztynie - przyjazny mieszkańcom?

Problem miejskich toalet w Olsztynie, a konkretnie w Parku Centralnym, jest wciąż aktualny. Nie chodzi jednak o ich brak, ale o fakt, że są one przez większość czasu od otwarcia parku nieczynne. 

Kwestia niedziałających toalet w nowym olsztyńskim parku podnoszona była regularnie już od wrześnie. Problem doskwiera olsztynianom, o czym świadczy choćby mail wysłany przez Czytelniczkę do naszej redakcji – najbliższe toalety, z których mogliby skorzystać, nie uciekając się do bardziej naturalnej scenerii, znajdują się dopiero w CH Aura. Te znajdujące się w Parku Centralnym krótko po udostępnieniu go mieszkańcom padły ofiarą aktu wandalizmu.

– Z toalet w Parku Centralnym nie można w tej chwili korzystać, ponieważ ze względu na uszkodzenia, spowodowane przez wandali, wymagają naprawy. Została ona już zlecona firmie, która budowała park, ponieważ w ten sposób nie utracimy prawa do gwarancji. W tej sprawie sporządzono już kosztorys, ale doszło do następnego aktu wandalizmu, kolejnych zniszczeń miejskich toalet, które muszą zostać naprawione. Przez te czynniki realizacja naprawy się przedłuża – komentuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Zarzuty Czytelniczki, bywającej w Parku Centralnym, dotyczyły również złego rozplanowania ścieżek, utrudniających, według niej, swobodne poruszanie się po kompleksie oraz wymuszające na pieszych obieranie dłuższej drogi, ponieważ nie mogą jej sobie skrócić przez trawnik: – Teren zielony jest oczywiście dostępny do rekreacji i wypoczynku, jednak do poruszania się po parku służą wytyczone ścieżki i alejki rowerowe, których rozplanowanie w projekcie było wcześniej konsultowane z mieszkańcami Olsztyna – mówi Aneta Szpaderska, rzeczniczka Urzędu Miasta. Potwierdza to również Wydział Inwestycji Miejskich: – Regulamin paru stworzono w celu utrzymania porządku, poszanowania wykonanych nasadzeń, jak również w trosce o zachowanie bezpieczeństwa odpoczywających tam mieszkańców.

Jak się jednak okazuje, obecne rozplanowanie parkowych ścieżek w centrum Olsztyna nie jest ich ostatecznym kształtem: – Budowę Parku Centralnego podzielono na dwa etapy. Obecny stan parku jest efektem realizacji etapu I. Roboty zaplanowane w II etapie obejmują właśnie m.in. wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych, stanowiących uzupełnienie istniejących ścieżek – zapewnia Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich.

JC

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
~Daniel
15 grudnia 2014 18:35

A co z kobietą, która jeździ po parku centralnym czerwonym autem??

Polecane