fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Prezydent z absolutorium za wykonanie budżetu

OlsztynPrezydent z absolutorium za wykonanie budżetu

Podczas sesji Rady Miasta Olsztyna prezydent Piotr Grzymowicz otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok.

reklama

W głosowaniu za udzieleniem absolutorium 15 radnych było za, przeciw 4, a 5 radnych wstrzymało się od głosu. Przeciwko udzieleniu absolutorium głosowali trzej radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Elżbieta Wirska, radna Solidarnej Polski.

– To był trudny rok, ale budżet został wykonany lepiej niż zakładaliśmy – powiedział Piotr Grzymowicz. – Po raz pierwszy w wykonaniu budżetu bezpośrednio uczestniczyli mieszkańcy, tworząc Olsztyński Budżet Obywatelski.

reklama

Radni oceniali realizację przez Piotra Grzymowicza budżetu za 2013 rok. Dochody wyniosły prawie 900 mln zł i były wyższe od dochodów w 2012 roku o ponad 6 proc., a w stosunku do 2010 o ponad 30 proc. Miasto ma nadwyżkę budżetową około 29 milionów złotych.

W dyskusji na sesji Krzysztof Kacprzycki (SLD) pytał prezydenta ile miejsc pracy zostało utworzonych dzięki wydatkom budżetowym, Dariusz Rudnik z PiS atakował prezydenta, pytając o inwestycję tramwajową a były prezydent Jerzy Małkowski wytknął prezydentowi  nierozwiązanie problemu zaopatrzenia miasta w ciepło.

reklama

rak

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia