fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

SLD zachowawczo: – niech mieszkańcy zdecydują, kto ma być prezydentem

ElblągSLD zachowawczo: - niech mieszkańcy zdecydują, kto ma być prezydentem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Regionalne władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie chcą wskazać, kto ich zdaniem powinien zostać prezydentem Olsztyna, zasłaniając się tym, że wierzą w mieszkańców Olsztyna i ich wybór. Takich dylematów SLD nie ma, jeśli chodzi o stanowisko prezydenta Elbląga. Tam, bez cienia wątpliwości, Sojusz wskazał na kontrkandydata obecnie urzędującego prezydenta – Witolda Wróblewskiego.

Marcin Kulasek, radny sejmiku wojewódzkiego i sekretarz warmińsko-mazurskiej rady województwa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, odczytał list podpisany przez posła Tadeusza Iwińskiego, radnego Krzysztofa Kacprzyckiego oraz Władysława Mańkuta, przewodniczącego warmińsko-mazurskiej rady województwa SLD. List, to apel o “najszerszy udział w niedzielnych wyborach”, bo te mają duże znaczenie dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur, dla całego naszego regionu i będą też “uważnie obserwowane poza jego granicami”.

Do tej pory PiS, PO, PSL zabrały głos w sprawie poparcia dla jednego z kandydatów na urząd prezydenta w Olsztynie. Z liczących się ugrupowań politycznych tylko SLD nie chce deklarować, kogo widziałby w tym fotelu. Jak mówił Władysław Mańkut SLD dobrze współpracowało się z Andrzejem Ryńskim i Piotrem Grzymowiczem. Dopytywani przez dziennikarzy politycy SLD nie chcieli deklarować, kogo Sojusz powinien poprzeć.

Wierzymy w mądrość mieszkańców, którym nie trzeba wskazywać kandydata  – mówił Władysław Mańkut.

Widocznie Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wierzy w mądrość mieszkańców Elbląga, bo tam SLD wskazało osobę, którą popiera – Witolda Wróblewskiego. Podczas konferencji słyszeliśmy także, że SLD nie chce wskazać konkretnego kandydata w Olsztynie, bo obaj – Piotr Grzymowicz i Czesław Jerzy Małkowski – mają ten sam rodowód. Obaj byli w SLD, ale rozstali się z nim, kiedy Sojusz znalazł się “na zakręcie”.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze