fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

OBO na Zatorzu

OlsztynOBO na Zatorzu

Do 30 czerwca można składać propozycje zadań do II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.  W tym roku do wydania jest po 100 tysięcy złotych na każde z 23 olsztyńskich osiedli i 1 milion złotych na projekt ogólnomiejski.

reklama

Rada Osiedla Zatorze zaprasza mieszkańców na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać o tym, na co przeznaczyć tegoroczną pulę. Odbędzie się ono 17 czerwca w siedzibie rady przy ul. Jagiellońskiej 12. Początek o godzinie 17.30

Spotkania i dyskusje mieszkańców są podstawą bez której budżet obywatelski pozostanie jedynie zwykłym wyścigiem o granty. Przecież to  mieszkańcy wiedzą czego najbardziej im potrzeba. Z  ich spotkań, dyskusji a nawet kłótni powinny wyniknąć zgłaszane projekty. Budżet obywatelski to gra zespołowa – mówi Jarosław Skórski przewodniczący Rady Osiedla Zatorze.  W ubiegłym roku odbyło się w całym mieście prawie 60 spotkań. Z moich obserwacji wynika, że pomimo iż czasu mamy teraz znacznie więcej, spotkań jest zdecydowanie mniej. Uważam, że to ogromny błąd – dodaje.

reklama

Wszystkie zgłoszone projekty zostaną formalnie zweryfikowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miasta. Od 1 do 30 września mieszkańcy Olsztyna w głosowaniu będą mogli wybrać to, co wg nich powinno zostać zrealizowane.

RED

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia