25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

OBO na Zatorzu

OlsztynOBO na Zatorzu

Do 30 czerwca można składać propozycje zadań do II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.  W tym roku do wydania jest po 100 tysięcy złotych na każde z 23 olsztyńskich osiedli i 1 milion złotych na projekt ogólnomiejski.

reklama

Rada Osiedla Zatorze zaprasza mieszkańców na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać o tym, na co przeznaczyć tegoroczną pulę. Odbędzie się ono 17 czerwca w siedzibie rady przy ul. Jagiellońskiej 12. Początek o godzinie 17.30

Spotkania i dyskusje mieszkańców są podstawą bez której budżet obywatelski pozostanie jedynie zwykłym wyścigiem o granty. Przecież to  mieszkańcy wiedzą czego najbardziej im potrzeba. Z  ich spotkań, dyskusji a nawet kłótni powinny wyniknąć zgłaszane projekty. Budżet obywatelski to gra zespołowa – mówi Jarosław Skórski przewodniczący Rady Osiedla Zatorze.  W ubiegłym roku odbyło się w całym mieście prawie 60 spotkań. Z moich obserwacji wynika, że pomimo iż czasu mamy teraz znacznie więcej, spotkań jest zdecydowanie mniej. Uważam, że to ogromny błąd – dodaje.

reklama

Wszystkie zgłoszone projekty zostaną formalnie zweryfikowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miasta. Od 1 do 30 września mieszkańcy Olsztyna w głosowaniu będą mogli wybrać to, co wg nich powinno zostać zrealizowane.

RED

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane