fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Piotr Grzymowicz na budowie torowiska przy ul. Płoskiego

GaleriePiotr Grzymowicz na budowie torowiska przy ul. Płoskiego

Tramwaje przejadą ul. Płoskiego już jesienią 2015 roku. Rozpoczęły się właśnie prace nad położeniem torów tramwajowych.

reklama

Piotr Grzymowicz na budowie torowiska przy ul. Płoskiego tramwaje Galerie, Olsztyn, Wiadomości

W czwartek (20.11) w nocy firma Skanska S.A. położyła pierwsze tory tramwajowe. Stało się to dokładnie w 49. rocznice likwidacji transportu tramwajowego w stolicy Warmii. W piątek w związku z tym wydarzeniem odbyła się konferencja prasowa przy ul. Płoskiego. Udział w spotkaniu wziął prezydent Piotr Grzymowicz i kierownik projektu tramwajowego Andrzej Karwowski.

reklama

Wykonawca odcinka A trasy tramwajowej – Skanska S.A. wybuduje ponad 6 km linii tramwajowej, dróg i ścieżek rowerowych, przebuduje skrzyżowania oraz wybuduje nową ulicę Bukowskiego. 700 metrowy odcinek trasy tramwajowej na ul. Płoskiego jest najbardziej zaawansowanym w projekcie tramwajowym.

W projekcie przewidziano także budowę kładki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Tuwima oraz wzmocnienie mostu nad rzeką Łyną. Inwestycji towarzyszyć będzie również przebudowa i budowa zatok i przystanków komunikacji publicznej, odwodnienia ulic i torowiska, a także oświetlenia terenu.

reklama
Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?

Trasa jednotorowej odnogi linii tramwajowej, którą wykona Skanska biegnie wzdłuż ulicy Tuwima do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Trasa linii biegnie po północnej stronie ulicy Tuwima, poza obszarem jezdni i krzyżuje się z ulicami Nowaka i Iwaszkiewicza.

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013.

KM

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ale
22 listopada 2014 19:45

On jest żałosny robić konferencje przy stali i opisywac to jak ułożone tory. Człowieku miej choć odrobinę honoru i przestano pajacowac i ustał z urzędu.

@
22 listopada 2014 12:12

Grzymek – twój koniec nadchodzi 🙂

Polecane
Ogłoszenia
Prezydent z aparatem kontroluje budowę linii tramwajowej
Niepokojące tempo prac nad linią tramwajową: prezydent domaga się wyjaśnień