fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Zabójcy Piotra G. wyjdą wcześniej z więzienia

WiadomościZabójcy Piotra G. wyjdą wcześniej z więzienia

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd w Białymstoku zmniejszył karę zabójcom niepełnosprawnego Piotra G. Joanna G. i Jacek P. spędzą najbliższe 25 lat w zakładzie karnym. 

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmniejszył wyrok Joannie G. i Jackowi P. Wcześniej olsztyński skazał dwójkę na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiejsza decyzja zmniejszyła ten wyrok do 25 lat. Utrzymał za to karę dla Łukasza K., który został skazany na 15 lat więzienia.

– Kara 25 lat pozbawienia wolności jest traktowana w naszym kodeksie, jako kara wyjątkowa. Pomimo drastyczności czynu, sprawcy nie sa na tyle zdemoralizowani, żeby była konieczne dożywotnie odizolowanie ich od społeczeństwa. Joanna G. i Jacek P. będą mogli ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 15 latach pobytu w zakładzie karnym – mówi rzecznik białostockiego sądu Janusz Sulima.

25 lat więzienia za brutalne zabójstwo dla "złotej rączki". Marek S. pomagał przy remoncie

Do tragedii doszło 29 kwietnia 2013 roku. Joanna G. umówiła się z Jackiem P. i jego kolegą Łukaszem K., że pojadą do mieszkania tego drugiego i odbędą we trójkę stosunek płciowy. Na to wszystko nie zgodził się Piotr G. Nie pozwolił żonie na uczestnictwo w orgii. Następnie pod pretekstem wspólnego spaceru kobieta wyprowadziła swojego męża w odludne miejsce, w którym czekali przyszli mordercy.
Mężczyźni zrzucili niepełnosprawnego z wózka i zaczęli go kopać po głowie. Jacek P. następnie zaczął dusić Piotra G. paskiem, a Łukasz K. zakrywał mu usta. Kiedy zobaczyli, że ofiara nie daje znaków życia przeciągnęli mężczyznę w krzaki i tam rozebrali. Jego ubrania spalili, a telefony wyrzucili do studzienki. Po powrocie próbowali wspólnie odbyć stosunek z Joanną G., ale jak podkreślali w zeznaniach nie doszło do niego z „powodów fizjologicznych”.

Zamordowali swojego kolegę, zawinęli zwłoki w dywan i bawili się nad nimi przez trzy dni

KM

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze