fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Nie było czeczeńskiej mafii? Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec zawodników MMA

OlsztynNie było czeczeńskiej mafii? Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec zawodników MMA

Sąd zgodził się na ekstradycję Asłana A. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec wszystkich czterech zatrzymanych zawodników MMA. 

reklama

We wtorek olsztyński sąd zadecydował o przychyleniu się do wniosku Federacji Rosyjskiej w sprawie o ekstradycję Asłana A, który został zatrzymany 21 sierpnia, wraz z trzema innymi zawodnikami mieszanych sportów walki.

– Sąd przychylił się do naszego wniosku, ale do ekstradycji jest jeszcze bardzo długa droga – mówi Jan Przybyłek, prokurator okręgowy.

reklama

W sprawie pojawiły się niejasności dotyczące przeszłości Asłana A. Mężczyzna walczył w wojnie czeczeńskiej i według obrońców, ekstradycja i oskarżenie o zabójstwo w Kaliningradzie, to sprawa polityczna.

Dzisiaj również skierowano do sądu akty oskarżenia w sprawie wszystkich mężczyzn zatrzymanych w sierpniu zawodników MMA.

reklama

– Dzisiaj skierowano akt oskarżenia wobec Aslambeka Saidowa, Asłana A., Piotra P. i Michała Sz. Akt oskarżenia nie zawiera zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej – poinformował nas również prokurator Przybyłek.

Nowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki

O sprawia Asłambeka Saidowa pisaliśmy dwukrotnie na łamach naszego dwutygodnika:

Uprawiam sport, reprezentuję Olsztyn. To moja praca – rozmowa z Asłambekiem Saidowem

Mamed walczy o dobre imię kuzyna

Komunikat prokuratury:

Piotra P. i Michała Sz. oskarżono o dokonanie szeregu przestępstw m.in.  rozboju, wymuszenia rozbójniczego, stosowania gróźb i przemocy w celu zwrotu wierzytelności ( tj. przestępstwo  z art. 280 § 1 kk, art. 282 kk, art. 191 § 2 kk i inne ). Nadto Piotra P. oskarżono o użycie groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka Pawła B., a Michała Sz. o dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia i ukrycie dokumentów  Konrada M.

Aslambeka S. i Aslana A.  oskarżono o to, że w okresie od czerwca 2013 roku do lipca 2014 roku działając wspólnie i w porozumieniu poprzez stosowanie gróźb oraz przemocy fizycznej zmuszali Konrada M. do zwrotu wierzytelności w łącznej kwocie około 200 tys. złotych ( tj. o przestępstwo z art. 191 § 2 kk i inne).

Aslana A. oskarżono też o wielokrotne, wprowadzenie w błąd urzędnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i wyłudzenie w ten sposób dokumentu  w postaci karty stałego pobytu na terenie RP,  tj.  o przestępstwo z art. 272 kk , oraz o posłużenie się wyłudzoną kartą pobytu w takcie wykonywanych z jego udziałem czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn Południe, to jest przestępstwo z art. 273 kk.

KM

Medale dla olsztynian na mistrzostwach Europy w żeglarstwie
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dfdfdd
5 listopada 2014 13:33

Te Mamedy zawsze przez lewactwo było stawiane za wzór jak pięknie się czeczeni integrują. W Olsztynie od zawsze chodziły plotki, że to jedynie zgraja gangsterów.

olsztyniak
4 listopada 2014 20:00

Jak to jest iz media posiadaja zdjecia z zatrzyman, przeciez policjant musi ich powiadamiac!!!

Polecane
Ogłoszenia
Uwaga miłośnicy basenu. Zamykają całą Aquasferę!
Nowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji