12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Akademia Przyszłości po raz kolejny pomoże dzieciom z Olsztyna

OlsztynAkademia Przyszłości po raz kolejny pomoże dzieciom z Olsztyna

W ubiegłą sobotę (25.10) ruszyła II edycja olsztyńskiej Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom z niezamożnych rodzin w ich szkolnej edukacji.

reklama

W tym roku aż pięćdziesięcioro dzieci otrzymało szansę pracy z tutorem, czyli wolontariuszem, który inspiruje dziecko, jest jego mentorem i pomaga mu osiągać sukcesy. Każdy z małych studentów otrzymał od Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna, osobisty indeks sukcesów, w którym przez cały czas trwania akcji wraz z tutorem będzie zapisywać swoje osiągnięcia. Swoje wsparcie i pozdrowienia z Turcji przekazał najmłodszym także Marcin Możdżonek, ambasador olsztyńskiej Akademii Przyszłości. Oprócz części oficjalnej dzieci uczestniczyły również w przygotowanych dla nich grach i zabawach.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program Stowarzyszenia „Wiosna”, zajmujący się pomocą dzieciom, które doświadczają wielu porażek szkolnych i pochodzą z rodzin o słabej kondycji finansowej. Tutorzy, współpracujący z Akademią wolontariusze, nie tylko pracują z dzieckiem nad materiałem w ramach dodatkowych zajęć, ale także uczą je wygrywać, osiągać sukcesy i motywują do działania, pozwalając mu uwierzyć w swój potencjał.

W poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
reklama

Od 15.10 można już ufundować indeks konkretnemu podopiecznemu Akademii i pomóc mu w pokonywaniu trudności w szkole. W Olsztynie na swojego darczyńcę czeka 50 uczniów. W tegorocznej, 12. już edycji Akademii, bierze udział 1 800 dzieci w 24 polskich miastach. Do tego czasu wolontariusze akcji pomogli już 5 981 uczniom.

JC
 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej